Uczelnie i instytucje

Opole/Inauguracja roku akademickiego na PO

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W środę nowy rok akademicki na Politechnice Opolskiej rozpoczęło dwa tysiące studentów pierwszego roku. W czwartek odbędzie się inauguracja roku akademickiego na Uniwerystecie Opolskim.

Jak podkreślają władze Politechniki Opolskiej, która w środę rozpoczęła uroczyście nowy rok akademicki, pomimo niżu demograficznego i sąsiedztwa dużych ośrodków akademickich we Wrocławiu i Katowicach, w tym roku o indeks Politechniki Opolskiej starało się 3,5 tysiąca kandydatów, z czego dwa tysiące rozpoczęło studia na pierwszym roku.

Zdaniem prof. Grzegorza Królczyka, prorektora ds. nauki i rozwoju uczelni, sukces rekrutacyjny Politechniki Opolskiej to z jednej strony efekt ciągłej poprawy infrastruktury naukowej i socjalnej udostępnionej studentom i naukowcom, a z drugiej oferty programowej dostosowanej do potrzeb rynku i gospodarki.

W czwartek nowy rok akademicki rozpocznie Uniwersytet Opolski. Na 11 października zaplanowano inaugurację roku akademickiego w trzeciej państwowej uczelni na terenie województwa - Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie. (PAP)

masz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • , 18.11.2025. Wiceminister nauki Karolina Zioło-Pużuk podczas briefingu prasowego siedziba MNiSW w Warszawie, 18 bm. Spotkanie odbyło sie w ramach V konferencji sprawozdawczej dla uczelni uczestniczących w programie IDUB. PAP/Marcin Obara

    Wiceministra nauki: kolejna edycja konkursu IDUB ruszy w przyszłym roku

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Studenci projektują miasto przyszłości - ruszył konkurs „Invent the Future”

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera