Uczelnie i instytucje

Przewodnicząca KRASP: mam nadzieję, że wzrośnie autorytet szkół wyższych

11.09.2024. Profesor Bogumiła Kaniewska. Fot. PAP/Rafał Guz
11.09.2024. Profesor Bogumiła Kaniewska. Fot. PAP/Rafał Guz

Przewodnicząca KRASP prof. Bogumiła Kaniewska wyraziła nadzieję, że dzięki integracji środowiska akademickiego wzrośnie autorytet szkół wyższych i ich rola w społeczeństwie. Z okazji nowego roku akademickiego życzyła pracownikom uczelni oraz studentom siły i wytrwałości.

Prof. Bogumiła Kaniewska, przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, napisała we wtorek w liście do społeczności akademickiej: "Łączę nadzieję, że rozwój integracji środowiska akademickiego w duchu wzmacniania etosu uczonego oraz wspólne kultywowanie tradycji akademickich przyczyni się do wzrostu autorytetu szkół wyższych, rozbudowując w ten sposób ich społeczną rolę w naszym społeczeństwie". List z okazji inauguracji roku akademickiego KRASP zamieściła na swojej stronie i w mediach społecznościowych.

Rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyraziła przekonanie, że rozpoczynający się rok "przyniesie nam wiele radości i satysfakcji w atmosferze wzajemnego zrozumienia i współpracy, a także korzystnie wpłynie na rzecz doskonałości nauki i kształcenia".

Dodała, że cieszy się z dążenia środowiska akademickiego "do zwiększenia skali umiędzynarodowienia polskich uczelni" i propagowania idei Uniwersytetów Europejskich. "Wierzę, że działania te umożliwiają wzmocnienie i rozwinięcie roli KRASP i zrzeszonych w niej Uczelni w europejskich i światowych ciałach przedstawicielskich środowiska naukowego oraz zespołach eksperckich" – czytamy w dokumencie.

Prof. Kaniewska w imieniu KRASP złożyła członkom wspólnoty akademickiej życzenia "siły i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz spełnienia i spokoju" w życiu zawodowym i osobistym.

Nauka w Polsce

abu/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera