MNiSW otwiera się dla zwiedzających podczas Nocy Muzeów

Warszawa, 20.03.2024. Siedziba Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 20.03.2024. Siedziba Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Warsztaty edukacyjne, wystawy interaktywne przygotowane prze Centrum Nauki Kopernik, mobilne planetarium oraz możliwość obejrzenia gabinetu ministra - m.in. takie atrakcje czekają na odwiedzających Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w najbliższą sobotę podczas Nocy Muzeów.

W Międzynarodowym Dniu Muzeów, wypadającym w tym roku 18 maja, w wielu miejscach w Polsce organizowana jest Noc Muzeów. Swoje drzwi dla zwiedzających otworzy również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - od 17.00 od 23.30.

Jak zapowiedziało na swojej stronie internetowej MNiSW, będzie można zobaczyć gabinet ministra nauki. Zaplanowano również warsztaty edukacyjne: „W krainie magii z suchym lodem”, „ScienceChef - kuchnia molekularna”, „Wirtualna rzeczywistość VR - Oculus Rift”, Drukarka 3D, Sphero, „Warsztaty budowy ala robocików ze szczoteczek”.

Odwiedzający resort nauki będą też mogli obejrzeć interaktywne wystawy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik: Naukobus; O, matmo!; oraz Planetobus, czyli mobilne planetarium.

W siedzibie resortu nauki pojawi się także robot Lucky, czyli - jak opisano - niezawodny pomocnik w dostarczaniu smakołyków i upominków.

MNiSW uprzedza, że każdy zwiedzający będzie musiał przejść kontrolę osobistą. Przedmioty niebezpieczne zostaną zdeponowane i oddane właścicielowi przy wyjściu z budynku.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego znajduje się przy ul. Wspólnej 1/3. Wejście główne - od ul. Hożej 20 - jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością (podobnie jak cały budynek).

Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Warszawa, 19.02.2025. Semiotyk, dyrektor MHP dr hab. Marcin Napiórkowski (L), historyk kultury dr Ada Arendt (P), historyk i ekolog prof. Adam Izdebski (2L), aktywistka ekologiczna Zuzanna Karcz (2P) podczas debaty: "Jakiej historii potrzebujemy na uniwersytecie, w szkole i w muzeach, żeby budować społeczeństwo zdolne sprostać wyzwaniom klimatycznym?", 19 bm. w Muzeum Histoprii Polski w Warszawie. (ad) PAP/Radek Pietruszka

    Debata w Muzeum Historii Polski: Po co uczyć historii w czasie katastrofy klimatycznej?

  • 19.02.2025. Inauguracja projektów Teaming for Excellence w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 19 bm. Teaming for Excellence finansowane są przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont Europa na rzecz badań i innowacji. (amb) PAP/Tomasz Gzell

    Warszawa/ Zainaugurowano trzy polskie projekty Teaming for Excellence

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera