Uczelnie i instytucje

Szczecin/ Prof. Waldemar Tarczyński rektorem Uniwersytetu Szczecińskiego na kolejną kadencję

Kolegium Rektorskie Uniwersytetu Szczecińskiego, fot.: materiały prasowe
Kolegium Rektorskie Uniwersytetu Szczecińskiego, fot.: materiały prasowe

Rektorem Uniwersytetu Szczecińskiego został prof. dr hab. Waldemar Tarczyński - będzie on kierował uczelnią do 2028 roku. Nową kadencję rozpocznie we wrześniu. Będzie to jego trzecia kadencja, lecz druga z rzędu.

"Kolejna kadencja jest ogromnym wyzwaniem i wielkim zobowiązaniem do dalszej ciężkiej pracy na rzecz rozwoju Uniwersytetu Szczecińskiego. Stanowi także szansę na efektywne kontynuowanie podjętych już działań, ale też na rozpoczęcie nowych projektów" – powiedział rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński.

"Rozwój naszej Alma Mater jest misją ludzi dzielących podobne wartości i cele. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowanych pracowników badawczych, badawczo-naukowych, dydaktycznych, administracyjnych i obsługi oraz pełnych pasji studentów i doktorantów" – dodał.

Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński był jedynym kandydatem ubiegającym się o to stanowisko; uzyskał 108 głosów poparcia, przeciw były dwie osoby, a jedna wstrzymała się od głosu.

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego jest absolwentem Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej. Tytuł profesora nauk ekonomicznych uzyskał w 1999 roku.

Od początku kariery zawodowej jest związany z Uniwersytetem Szczecińskim. Funkcję Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego pełnił dwukrotnie. Po raz pierwszy w latach 2005-2012 oraz w czasie ostatniej kadencji 2020-2024 r.

Zainteresowania naukowe prof. dr. hab. Waldemara Tarczyńskiego skupiają się wokół następujących zagadnień: metody ilościowe na rynku kapitałowym, inżynieria finansowa, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, zarządzanie ryzykiem, metody analizy technicznej na giełdzie papierów wartościowych, metody wyceny wartości przedsiębiorstwa, a także analiza ekonomiczno-finansowa przedsiębiorstwa.

Rektor jest autorem wielu prac z tego zakresu oraz oprogramowania umożliwiającego prowadzenie analiz opłacalności projektów inwestycji w papiery wartościowe na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Był także promotorem 24 prac doktorskich oraz prawie 700 prac magisterskich.

Prof. dr hab. Tarczyński zaangażowany jest w wiele inicjatyw społecznych na rzecz środowiska naukowego i regionu Pomorza Zachodniego. Jest m.in. członkiem Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN i prezesem Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

Został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.(PAP)

misz/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prorektorka UAM: utrwalony w PRL-u zwyczaj określania kobiet nazwami męskimi nie przystaje do współczesności

  • 18.11.2024. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek (C) podczas konferencji prasowej w Domu Studenckim "Amicus" w Szczecinie, 18 bm. Konferencja dot. środków ministerialnych przekazanych na remonty akademików w Polsce, w tym na akademiki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. PAP/Marcin Bielecki

    Wieczorek: akademiki mogą być elementem rozwiązania problemu mieszkaniowego w Polsce

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera