Wrocław/ Uniwersytet Przyrodniczy otwiera akademik "Arka" po trzech latach remontu

Fot. materiały prasowe Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Fot. materiały prasowe Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Należący do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu akademik "Arka" przeszedł kompleksowy remont i po trzech latach będzie ponownie udostępniony studentom. To największy dom studencki w zasobach uczelni, w jedno- i dwuosobowych pokojach znajdzie się miejsce dla 352 osób.

Koszt prac wyniósł niemal 25,5 mln zł, z czego 80 proc. przekazało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

"W pierwszej kolejności będziemy kwaterować naszych studentów, a jeśli zostaną wolne pokoje, zaprosimy żaków z innych uczelni" – powiedział cytowany w komunikacie Marcin Dynia, dyrektor Centrum Zarządzania Budynkami UPWr.

Do tej pory studenci mieli do dyspozycji kilkuosobowe pokoje ze wspólnymi łazienkami. Po remoncie w akademiku są 352 miejsca w jedno- i dwuosobowych pokojach z łazienkami.

W 176 pokojach są niewielkie aneksy kuchenne, dodatkowo na każdym piętrze znajduje się dobrze wyposażona kuchnia. Nowością są pokoje koedukacyjne z podwójnym łóżkiem, gdzie o zakwaterowanie będą mogły się ubiegać małżeństwa i pary. W "Arce" studenci będą też mieli do dyspozycji części wspólne.

"Mamy część rekreacyjną ze stołem do tenisa stołowego, urządzeniami siłowymi oraz salę do ćwiczeń. Jest strefa relaksu z wygodnymi sofami, hamakami, stołem bilardowym i sala TV. Jest też oczywiście przestronny pokój nauki" – przekazała Lidia Kaczmarek, kierowniczka Domu Studenckiego „Arka”.

Po remoncie budynek spełnia najnowsze standardy przeciwpożarowe, został też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przebudowano dla nich wejście, a na pierwszym piętrze przygotowano jednoosobowe pokoje. Samorząd studencki planuje, aby w przyszłości na parterze otwarta została kawiarnia.(PAP)

Nauka w Polsce, Michał Torz

mt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NASK ostrzegła przed kampanią phishingową wymierzoną w studentów i uczelnie wyższe

  • Fot. Adobe Stock

    Olsztyn/ W czwartek rozpoczynają się juwenalia - zmiany w komunikacji miejskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera