Nauka dla Społeczeństwa

15.04.2024
PL EN
27.03.2024 aktualizacja 27.03.2024

Politechnika Rzeszowska wybrała rektora, postawiła na sprawdzonego kandydata

05.02.2024. Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. PAP/Darek Delmanowicz 05.02.2024. Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. PAP/Darek Delmanowicz

Prof. Piotr Koszelnik został rektorem Politechniki Rzeszowskiej na kolejną kadencję. Nie miał konkurencji. W wyborach zdobył 96-proc. poparcie.

Wybory odbyły się 27 marca, dotychczasowy rektor był jedynym kandydatem. W głosowaniu kolegium elektorów reprezentujących studentów i pracowników uczelni otrzymał 96 na 100 głosów. „Dziękuję za tak duże poparcie, to dla mnie wielkie wyzwanie i odpowiedzialność” – powiedział prof. Piotr Koszelnik zaraz po ogłoszeniu wyników.

Dziennikarzom dodał: „Cieszę się, że prawie 4 lata mojego zarzadzania uczelnią spowodowały, że społeczność akademicka jest zjednoczona wokół mnie, który symbolizuje pewien sposób działania i styl zarządzania. Teraz będziemy to rozwijać” – zadeklarował rektor PRz. Prof. Koszelnik powiedział, że chce, aby PRz była zarówno czołową uczelnią w Rzeszowie, jak i na Podkarpaciu, ale również rozpoznawalną marką. „Budujemy ją w Polsce, ale też na świecie. To jest dla mnie najważniejsze” – dodał prof. Koszelnik.

Dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz, komentując wynik wyborów stwierdził, że prof. Koszelnik dostał mocny mandant, żeby dalej zarządzać uczelnią w sposób ewolucyjny, a nie rewolucyjny. „Uczelnia poszła w dobrym kierunku w zakresie rozwoju inwestycji, prowadzonych prac dydaktycznych i przede wszystkim rozwoju naukowego oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym” – stwierdził Jankowski-Mihułowicz.

Prof. Piotr Koszelnik ma 52 lata, od początku kariery jest związany z Politechniką Rzeszowską. Przez dwie kadencje był dziekanem na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Jego zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień ochrony środowiska wodnego przed zanieczyszczeniami antropogenicznymi, w tym zanieczyszczeniami nowej generacji (tzw. emerging pollutants - chemikalia uznane za niebezpieczne dla środowiska i zdrowia człowieka).(PAP)

Nauka w Polsce, Agnieszka Lipska

al/ bar/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024