Warszawa, 19.01.2024. Pulmunolog prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke. PAP/Albert Zawada

Prof. Rafał Krenke wybrany na stanowisko rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Prof. Rafał Krenke zwyciężył w czwartkowym głosowaniu na rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – poinformowano w komunikacie Uczelnianej Komisji Wyborczej WUM.

  • Źródło: Adobe Stock

    Dr hab. Jacek Bonarek ponownie wybrany na rektora Akademii Piotrkowskiej

    Dr hab. Jacek Bonarek został ponownie wybrany na rektora Akademii Piotrkowskiej. Powtórzenie wyborów w uczelni nakazał minister nauki i szkolnictwa wyższego. Bonarek zwyciężył też we wcześniejszym głosowaniu, które odbyło się w czerwcu.

  • Warszawa, 05.10.2021. Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. PAP/Tomasz Gzell

    Komisja Wyborcza WUM: wybory rektora odbędą się 6 maja; obecny rektor zaniepokojony decyzją

    Uczelniana Komisja Wyborcza Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ogłosiła, że wybory rektora odbędą się 6 maja, a jedyną kandydatką jest prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska. Urzędujący rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong wyraził niepokój w związku z tą decyzją.

  • Lublin, 17.10.2022. Rektor Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater (bw/doro) PAP/Bartłomiej Wójtowicz

    Lublin/ Prof. Zbigniew Pater ponownie został rektorem Politechniki Lubelskiej

    Prof. Zbigniew Pater został ponownie wybrany we wtorek na rektora Politechniki Lubelskiej w Lublinie. Nowa, czteroletnia kadencja obecnie urzędującego rektora rozpocznie się 1 września br.

  • Rzeszów, 03.01.2022. Jeden z budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego, 3 bm. (dd/doro) PAP/Darek Delmanowicz

    Profesor Adam Reich nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego

    Uniwersytet Rzeszowski ma nowego rektora. Został nim profesor dr hab. nauk medycznych Adam Reich. Zastąpi prof. Sylwestra Czopka, który był rektorem UR przez dwie i pół kadencji. Uniwersytet jest na drodze do doskonałości – stwierdził obecnie urzędujący rektor.

  • Katowice, 17.10.2022. Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek (aldg) PAP/Tomasz Wiktor

    Prof. dr hab. Ryszard Koziołek ponownie na stanowisko rektora Uniwersytetu Śląskiego

    Prof. dr hab. Ryszard Koziołek ponownie został wybrany w pierwszej turze na stanowisko rektora Uniwersytetu Śląskiego (UŚ) na lata 2024-2028 - poinformowało we wtorek biuro prasowe uczelni. To będzie jego druga kadencja.

  • 10.05.2023. Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie prof. Wojciech Ślączka. PAP/Jerzy Muszyński

    Szczecin/ Prof. Wojciech Ślączka rektorem Politechniki Morskiej na kolejną kadencję

    Rektor Politechniki Morskiej dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. PM, będzie kierował uczelnią do 2028 roku. Będzie to w praktyce trzecia kadencja, ale pierwsza po reorganizacji i zmianie nazwy uczelni.

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. dr hab. Maciej Kurak nowym rektorem Uniwersytetu Artystycznego im. M. Abakanowicz w Poznaniu

    Prof. dr hab. Maciej Kurak został wybrany nowym rektorem Uniwersytetu Artystycznego im. M. Abakanowicz w Poznaniu – poinformowała w środę uczelnia.

  • Prof. Krzysztof Szoszkiewicz. Fot. materiały prasowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
    Ludzie

    Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz ponownie rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

    Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, obecny Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, uzyskał reelekcję na kadencję 2024-2028 – poinformowała we wtorek uczelnia.

  • 07.05.2022. Rektor  Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Ryszard Minkiewicz. PAP/Marcin Gadomski
    Ludzie

    Prof. Ryszard Minkiewicz ponownie został rektorem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku

    Prof. Ryszard Minkiewicz ponownie wybrany na rektora Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku - podało biuro prasowe uczelni. Nowa kadencja obecnie urzędującego rektora rozpocznie się 1 września br.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • EPA/SALVATORE DI NOLFI  02.07.2025

    Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera