Uczelnie i instytucje

Stypendia ministra nauki dla niemal 400 studentów

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Minister nauki Dariusz Wieczorek przyznał stypendia 386 studentom na rok akademicki 2023/2024 za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Jednorazowo wypłacane stypendium wynosi 17 tys. zł. - poinformował resort nauki.

Wnioski o przyznanie stypendium mogli zgłaszać do 25 października 2023 r. rektorzy uczelni nadzorowanych przez ministra nauki. W sumie wpłynęło ich 1068 - z tego 1048 spełniło warunki otrzymania stypendium.

Rozpatrywał je Zespół doradczy, w skład którego wchodzą eksperci reprezentujący wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Studenci konkurowali o stypendia w danej dyscyplinie naukowej lub artystycznej, a stypendia przyznawane były w oparciu o przynależność dyscyplin do dziedzin nauki. Z kolei studenci z osiągnięciami sportowymi konkurowali wyłącznie między sobą, a nie w ramach poszczególnych dyscyplin naukowych i artystycznych.

Najwięcej stypendiów trafiło do studentów Uniwersytetu Warszawskiego (49), Uniwersytetu Jagiellońskiego (37), Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (24), Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (23), Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (19).

Pełna lista nagrodzonych studentów na stronie MNiSW.

Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    KoKoS-y dla autorów najciekawszych konstrukcji studenckich

  • Fot. Adobe Stock

    MZ określiło limit przyjęć na studia lekarskie, uwzględniono tylko uczelnie mające zgodę PKA

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera