Uczelnie i instytucje

Bydgoszcz/ Wmurowano kamień węgielny pod kompleks sportowy politechniki

Bydgoszcz 26.02.2024. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek (4L), wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel (2L) i rektor Politechniki Bydgoskiej prof. dr hab. inż. Marek Adamski (L) na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej w Bydgoszczy. Fot. PAP/ Tytus Żmijewski
Bydgoszcz 26.02.2024. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek (4L), wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel (2L) i rektor Politechniki Bydgoskiej prof. dr hab. inż. Marek Adamski (L) na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej w Bydgoszczy. Fot. PAP/ Tytus Żmijewski

Kamień węgielny pod budowę kompleksu obiektów Akademickiego Centrum Sportu został w poniedziałek wmurowany na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej. "W polityce, którą chcemy realizować, tego typu obiekty są kluczowe" - powiedział na uroczystości minister nauki Dariusz Wieczorek.

To drugi etap inwestycji o wartości 42 mln zł, który na zakończyć się za rok. W październiku otwarto halę sportową ACS, wybudowaną w ramach pierwszego etapu przedsięwzięcia za 28 mln zł.

"Cieszę się, że ta inwestycja powstaje. To jest absolutnie ten kierunek, który powinniśmy w tej chwili realizować - rozwój zaplecza sportowego dla studentów. W naszej polityce, którą chcemy realizować, tego typu obiekty, akademiki to są absolutnie kluczowe sprawy i na to muszą się też znaleźć środki finansowe" - powiedział minister Wieczorek.

Szef MNiSW podziękował za wsparcie przedsięwzięcia obecnym na uroczystości prezydentowi Bydgoszczy Rafałowi Bruskiemu i wicemarszałkowi województwa kujawsko-pomorskiego Dariuszowi Kurzawie.

Wieczorek podkreślił, że ośrodki akademickie, uczelnie, powinny być centrami, które rozwijają lokalne społeczności, a współpraca pomiędzy uczelniami i samorządami musi się zacieśniać.

Wieczorek zadeklarował, że na otwarciu kompleksu sportowego chętnie rozegrałby krótki set tenisowy.

Rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski podkreślił, że budowa Akademickiego Centrum Sportu to długo wyczekiwana inwestycja przez społeczność uczelni, która dwa tygodnie temu rozpoczęła obchody jubileuszu 50-lecia istnienia.

W ramach drugiego etapu inwestycji powstaną całoroczne korty tenisowe, małe sale gimnastyczne, boiska koszykówki, siatkówki plażowej, a także stadion z boiskiem piłkarskim i sferą lekkoatletyczną. Władze Bydgoszczy przekazały grunty pod budowę drugiego etapu ACS, a samorząd województwa dofinansował inwestycję kwotą 1,4 mln zł.(PAP)

Nauka w Polsce, Jerzy Rausz

rau/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Projekt noweli ustaw o j. polskim i NAWA trafił do konsultacji

  • Fot. Adobe Stock

    Resorty zdrowia i nauki: kierunki lekarskie na uczelniach z negatywną opinią PKA - bez limitu miejsc

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera