Uczelnie i instytucje

Poznań/ Od przyszłego tygodnia nowa organizacja ruchu na Kampusie Morasko

Fot. materiały prasowe UAM
Fot. materiały prasowe UAM

Od poniedziałku, 15 stycznia, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na Kampusie Morasko – poinformował Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ma to być jeden ze sposobów na przeciwdziałanie wyścigom samochodowym, które odbywały się na Kampusie.

W przesłanym we wtorek komunikacie uczelnia podała, że od przyszłego poniedziałku, 15 stycznia, wyjazd i parkowanie na terenie kampusu w godzinach nocnych - od 21.00 do 6.00 - będzie możliwy tylko dla pojazdów posiadających upoważnienie wydane przez UAM, a także pojazdów służb miejskich i MPK Poznań.

Uczelnia podała, że za niezastosowanie się do znaku drogowego B-1 -zakaz ruchu- policja może nałożyć mandat karny.

Kanclerz UAM, dr Marcin Wysocki podkreślił, że mowa jest o „wjeżdżaniu i parkowaniu” na terenie kampusu.

„Upoważnione będą tylko samochody, zarówno pracowników uniwersytetu, jak i tych, którzy złożą odpowiednie zapotrzebowanie na taki wjazd i parkowanie oraz służb miejskich i MPK. Te pojazdy będą mogły w godzinach nocnych poruszać się po kampusie. Dla pozostałych pojazdów, wjazd na kampus, w godzinach od 21.00 do 6.00 będzie niemożliwy”.

„Nie ukrywam, że jest to wynik rozmów prowadzonych między uniwersytetem a policją i ma to być jeden ze sposobów na przeciwdziałanie +nocnym lotom+, czyli wyścigom samochodów, które odbywały się notorycznie na Kampusie Morasko” - dodał.

Kanclerz UAM przypomniał także, że zasady ruchu na kampusie są takie same jak na drodze publicznej. Odnosi się to także do ograniczenia prędkości czy obowiązku parkowania w miejscach do tego wyznaczonych. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ apiech/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Koszalin/ Trzy oferty w przetargu na budowę Centrum Wiedzy Cognitarium

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ W największym szpitalu w regionie powstało Uniwersyteckie Centrum Neurologii i Neurochirurgii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera