14.01.2025 PAP/Albert Zawada

Wiceministra nauki: szukamy rozwiązań, by zamówienia publiczne nie utrudniały badań naukowych

Wypracowanie rozwiązań w procedurach zamówień publicznych, które nie będą utrudniać badań naukowych - to zadanie zespołu, który zostanie powołany w resorcie nauki - poinformowała PAP wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk. Znajdą się w nim przedstawiciele MNiSW, Urzędu Zamówień Publicznych i naukowców.

  • 14.01.2025 PAP/Albert Zawada

    Wiceministra nauki o ustawie o PAN: nie chcemy kolejnej burzy

    Chcemy prowadzić prawdziwy dialog między ministerstwem a wszystkimi stronami w Polskiej Akademii Nauk; nie chcemy kolejnej burzy – zapowiedziała wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk, odnosząc się do wznowienia prac nad nowelizacją ustawy o PAN.

  • 14.01.2025. Zastępca szefa Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Karolina Zioło-Pużuk podczas konferencji prasowej w sprawie ogłoszenia nowego kierownictwa w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 14 bm. w Sejmie w Warszawie. Poseł Marcin Kulasek został zarekomendowany przez Lewicę na stanowisko nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a na jego zastępczynię Karolinę Zioło-Pużuk. PAP/Albert Zawada

    Wiceministra nauki: w marcu zostanie powołany zespół ws. fabryk artykułów

    W marcu w resorcie nauki zostanie powołany zespół ds. przeciwdziałania nagannym praktykom publikacyjnym – podała wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk. To pokłosie obecnej w debacie publicznej sprawy tzw. paper mills, czyli tworzenia publikacji przez fabryki artykułów.

  • Fot. Adobe Stock

    Karolina Zioło-Pużuk: ewaluacja odbędzie się o czasie; będą lekkie modyfikacje

    Ewaluacja działalności naukowej za lata 2022-2025 zostanie przeprowadzona o czasie, choć z pewnymi modyfikacjami, które da się wprowadzić na poziomie rozporządzenia. Duże zmiany są konieczne, ale to już kwestia nowej ustawy – powiedziała wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk.

  • , 14.01.2025. Wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty (2L), wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski (P), poseł Lewicy Marcin Kulasek (L) i zastępca szefa Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Karolina Zioło-Pużuk (P) podczas konferencji prasowej w sprawie ogłoszenia nowego kierownictwa w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 14 bm. w Sejmie w Warszawie. Poseł Kulasek został zarekomendowany przez Lewicę na stanowisko nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a na jego zastępczynię Karolinę Zioło-Pużuk. (sko) PAP/Albert Zawada
    Ludzie

    Marcin Kulasek rekomendowany na stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego

    Obecny wiceszef MAP Marcin Kulasek został zarekomendowany na stanowisko nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a Karolina Zioło-Pużuk na jego zastępcę - poinformował we wtorek współprzewodniczący Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

  •  14.01.2025. Zastępca szefa Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Karolina Zioło-Pużuk podczas konferencji prasowej w sprawie ogłoszenia nowego kierownictwa w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 14 bm. w Sejmie w Warszawie. Poseł Marcin Kulasek został zarekomendowany przez Lewicę na stanowisko nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a na jego zastępczynię Karolinę Zioło-Pużuk. (az/awol) PAP/Albert Zawada
    Ludzie

    Nauczycielka akademicka dr Karolina Zioło-Pużuk rekomendowana na wiceministrę nauki

    Dr Karolina Zioło-Pużuk - nauczycielka akademicka, działaczka społeczna i polityczna - została we wtorek rekomendowana przez Lewicę na nową wiceszefową resortu nauki. Od 2020 roku pełni funkcję zastępczyni szefa Kancelarii Senatu.

Najpopularniejsze

  • 07.05.2025. Policyjny radiowóz przed wejściem na teren Kampusu Głównego UW w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Brutalne zabójstwo na UW - nie żyje kobieta

  • Ekspert: ptaki rywalizują o przestrzeń do śpiewu jak o pożywienie

  • Naukowcy podczas misji IGNIS zbadają pulsometr astronauty z czujnikiem na bazie nanomateriałów MXene

  • Dni Narodowego Centrum Nauki - już 12 i 13 maja w Rzeszowie

  • W ramach misji IGNIS naukowcy przetestują urządzenie do sterowania komputerem za pomocą mózgu

  • Fot. Adobe Stock

    UE/ PE za zmianą statusu ochrony wilków w Unii Europejskiej, co umożliwi ich odstrzał

  • Francja/ Szefowa KE: UE chce przyciągnąć naukowców ze świata, w tym z USA

  • Minecraft może pomóc zrozumieć proces społecznego uczenia się

  • Ultradźwiękowe ładowanie akumulatorów

  • Naukowcy: rekin gryzie również w samoobronie

Fot. Adobe Stock

Badanie: wilki wolą dzikie kopytne od bydła i koni

Wilki, pomimo obecności kilku tysięcy wolno wypasanych krów i kilkuset koni w rejonie Ujścia Warty, odżywiają się tam przede wszystkim dzikimi gatunkami ssaków - wykazali naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Według badaczy wpływ na to ma sposób wypasu inwentarza oraz niepozbawianie krów rogów.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera