Fot. Adobe Stock

Włochy/Egzamin na uczelni unieważniony, bo studenci wykorzystali sztuczną inteligencję

362 studentów psychologii na uniwersytecie we włoskim mieście Ferrara musi powtórzyć egzamin, którego wyniki zostały anulowane, gdy profesorowie odkryli, że wielu zdających wykorzystało sztuczną inteligencję odpowiadając na pytania w teście. Podejrzenia wzbudziła bardzo wysoka średnia ocen: 28 punktów na 30.

  • Fot. Fotolia
    Świat

    Dzieci lubiące szkołę osiągają wyższe wyniki na egzaminach

    Dzieci, które w pierwszych latach nauki chętnie uczęszczały do szkoły i lubiły spędzać w niej czas, osiągają wyższe wyniki w nauce i na egzaminach - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Bristolskiego w Anglii.

  • Źródło: Fotolia
    Prawo

    Czwarta tarcza antykryzysowa a uczelnie: egzaminy i posiedzenia gremiów nie muszą być nagrywane

    Z przepisów zniknie obowiązek rejestrowania przez uczelnie przeprowadzanych zdalnie egzaminów oraz posiedzeń gremiów - przewidują przepisy zawarte w tzw. czwartej tarczy antykryzysowej. Przyjęta przez Sejm 4 czerwca ustawa czeka na rozpatrzenie przez Senat.

  • Fot. Fotolia

    Niepokój przed egzaminem może polepszyć ocenę

    Przystępowanie do egzaminów jest dla większości ludzi stresujące, ale niepokój związany z tym doświadczeniem może u niektórych pozytywnie wpływać na ocenę – uważają brytyjscy badacze.

Najpopularniejsze

  • 16.09.2025. Konrad Skotnicki. PAP/Rafał Guz

    Doktor z TikToka: fajnie by było, gdyby w sieci to jednak naukowcy mówili o nauce

  • Niewyspany mózg działa jak niewydolne lotnisko

  • U kleszczy afrykańskich obecnych w Polsce wykryto patogenne, egzotyczne bakterie

  • Ponowna analiza danych naukowych może przynieść zupełnie inne wyniki

  • Szczecin/ Psy ratują chorych na cukrzycę; wyczuwają hipoglikemię

  • Adobe Stock

    Brazylia/ Badaczka wykradła groźne wirusy z laboratorium

  • USA/ Rozpoczęto odliczanie do startu misji Artemis II na orbitę Księżyca

  • W środę możliwy start misji Artemis II na orbitę Księżyca

  • USA/ Wystartowała misja na orbitę księżyca - Artemis II

  • Naukowcy chcą zbadać 45 planet zdatnych do zamieszkania

Fot. Adobe Stock

Ponowna analiza danych naukowych może przynieść zupełnie inne wyniki

Kiedy niezależni naukowcy ponownie analizują dane pochodzące z przeprowadzonych wcześniej badań, dwie trzecie z nich wyciąga inne wnioski – wynika z międzynarodowego badania z udziałem ekspertów z Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera