"Inferno": Herzog szuka ludzkiego odbicia w głębi wulkanów

Szkoda, żeby "Inferno" przeszedł bez echa. To nie jest zwykły film dokumentalny o wulkanach. To dokument Wernera Herzoga. Można być więc pewnym, że kiedy Herzog zagląda w głąb wulkanu, to znajdzie w nim nie tylko lawę, ale i odbicia tych, którzy zaglądają tam razem z nim,

  • Technologia

    Science fiction czy cyfrowa rewolucja? - nowy film Herzoga o internecie

    Nowy film legendarnego dokumentalisty Wernera Herzoga "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" wchodzi w piątek do kin. Reżyser zastanawia się w nim m.in., kiedy będziemy mogli tweetować myśli i czy mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2050 r. wygrają roboty?

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: miejskie ptaki w Europie uciekają szybciej przed kobietami niż przed mężczyznami

  • Polska Stacja Polarna na Spitsbergenie rekrutuje uczestników kolejnej wyprawy

  • Strategia równości, kwoty w gremiach i feminatywy - bilans prac Rady ds. Kobiet przy MNiSW

  • Prof. Białek: Blue Monday to jedna z „teorii zombie” - choć nauka ją „zabiła”, dalej trwa w pamięci

  • Politolożka: nastąpiła erozja wolności akademickiej; Polska jest w „kategorii B”

  • Fot. Adobe Stock

    Zbyt krótki sen skraca życie bardziej niż zła dieta i brak ruchu

  • Nowy indeks cytowań publikacji naukowych

  • Niektóre psy uczą się słów poprzez podsłuchiwanie opiekunów

  • USA/ Kapsuła z chorym astronautą bezpiecznie wróciła na Ziemię

  • 10 minut intensywnego ruchu może hamować rozwój raka jelita grubego

Fot. Adobe Stock

Badanie: miejskie ptaki w Europie uciekają szybciej przed kobietami niż przed mężczyznami

Żyjące w miastach Europy ptaki uciekają szybciej przed kobietami niż mężczyznami – zaobserwowali naukowcy z międzynarodowego zespołu, m.in. z Polski. Jak piszą na łamach „People and Nature”, różnica w dystansie ucieczki, związana z płcią obserwatora, jest znacząca i stała.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera