Fot. Adobe Stock

W Zielonej Górze powstanie Lubuskie Uniwersyteckie Centrum Onkologii

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze podpisze umowę z biurem projektowym, które wygrało konkurs na wykonanie dokumentacji Lubuskiego Uniwersyteckiego Centrum Onkologii. Koszt budowy centrum wraz z wyposażeniem to blisko 294 mln zł – poinformowała rzeczniczka szpitala Sylwia Malcher-Nowak.

  • Adobe Stock
    Zdrowie

    Rzeszów/ Szpital uniwersytecki otworzył szkołę rodzenia, rozpoczęły się zapisy

    Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie otworzył szkołę rodzenia. Podczas bezpłatnego kursu przyszli rodzice będą mogli zdobyć wiedzę i przygotować się do przyjścia dziecka na świat. Rozpoczęły się zapisy. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na ostatni dzień marca.

  • Inwestorem szpitala będzie Śląski Uniwersytet Medyczny, na zdjęciu - siedziba Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej tej uczelni (aldg) PAP/Zbigniew Meissner

    Śląskie/ Podpisano list intencyjny w sprawie budowy szpitala uniwersyteckiego w Gliwicach

    List intencyjny w sprawie budowy szpitala uniwersyteckiego w Gliwicach na ponad 800 łóżek podpisali w piątek w Katowicach przedstawiciele władz województwa, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i samorządu Gliwic. Ma to być największa od kilku dekad inwestycja medyczna w regionie.

  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu  (mr) PAP/Aleksander Koźmiński

    Wrocław/ W szpitalu uniwersyteckim ruszy poradnia zakaźna dla ciężarnych

    Pierwsza w Polsce poradnia zakaźna dla ciężarnych, poradnia patologii ciąży i wsparcie uroginekologiczne - to nowe projekty realizowane w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Ma to zapewnić interdyscyplinarną opiekę nad pacjentkami.

  • Zdrowie

    Kraków/Ukończono pierwszy etap budowy nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego

    Pierwszy etap budowy nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – stan surowy został zakończony. Obiekt, w którym znajdzie się 925 łóżek, w 31 oddziałach ma być gotowy w kwietniu 2019 r., a pacjenci mają z niego korzystać od wiosny 2020 r.

  • Rzeszów/ Podpisano deklarację na rzecz utworzenia szpitala uniwersyteckiego

    Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Aleksander Bobko oraz władze woj. podkarpackiego podpisali w poniedziałek deklaracje, w której zapewniają o współpracy m.in. ws. powstania w Rzeszowie szpitala uniwersyteckiego.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • EPA/SALVATORE DI NOLFI  02.07.2025

    Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera