Fot. PAP/ Lech Muszyński 05.05.2015

Wystawa prezentująca wyniki prac archeologów w Santoku

„Santok prawobrzeżny. Badania archeologiczne 2014–2015” - to nowa wystawa, którą od piątku (19 lutego) będzie można oglądać w Muzeum Lubuskim w Gorzowie Wlkp. Będzie ona okazją, by poznać dzieje osadnictwa w Santoku.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Kotowska: niska płodność to nie katastrofa, a globalna zmiana

  • Badaczka z Harvardu: tradycyjny format CV sprzyja uprzedzeniom i utrudnia rekrutację

  • Naukowcy: Europa Środkowo-Wschodnia - nie peryferie, ale ważny obszar dla neandertalczyków

  • Psycholog: nieufność wobec szczepień ma źródła psychologiczne

  • Prof. S. Karpiński zwolniony z SGGW; w tle konflikt o broń sportową i sprawa o mobbing

  • Fot. Adobe Stock

    Ultraprzetworzona żywność szkodzi, bo ją przetworzono

  • Do 2030 r. sztuczna inteligencja będzie zużywać tyle wody, ile potrzebuje 1,3 mld ludzi

  • Komisja Europejska zatwierdziła lek Aquipta do doraźnego zwalczania ataków migreny

  • Subiektywne odczucie starszego wieku towarzyszy gorszej kondycji

  • Nowa metoda lepiej ocenia przełomowe publikacje naukowe niż wskaźniki oparte na cytowaniach

Źródło: dr Aleksandra Grzegorska

Chełm/ Pasożyty w pochówkach sprzed 500 lat pomogły odtworzyć dietę i warunki życia mieszkańców

W pochówkach Chełmian sprzed ok. 500 lat naukowcy zidentyfikowali osiem gatunków pasożytów. U większości osób stwierdzono tzw. wielopasożytnictwo, co mogło negatywnie wpływać na zdrowie. Chętnie żywili się oni roślinami wodnymi i najprawdopodobniej używali ludzkich i zwierzęcych odchodów jako nawozu.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera