Szczecin, 06.10.2025. Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka (P) i rektor PM prof. Wojciech Ślączka (L) podczas konferencji prasowej na statku Nawigator XXI przy Wałach Chrobrego w Szczecinie, 6 bm. Tematem briefingu była przekazana podczas inauguracji roku akademickiego uczelni uchwała Rady Ministrów nt. programu wieloletniego na budowę nowego statku szkolno-badawczego dla Politechniki Morskiej. (amb) PAP/Marcin Bielecki

Wiceminister infrastruktury: nowy statek Politechniki Morskiej będzie służył nie tylko studentom

Nowy statek Politechniki Morskiej będzie służył nie tylko do szkolenia studentów, będzie też najnowocześniejszą aparaturą badawczą dla naukowców – przekazał w poniedziałek w Szczecinie wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka. Jednostka ma powstać w ciągu czterech lat.

  • 10.05.2023. Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie prof. Wojciech Ślączka. PAP/Jerzy Muszyński

    Szczecin/ Prof. Wojciech Ślączka rektorem Politechniki Morskiej na kolejną kadencję

    Rektor Politechniki Morskiej dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. PM, będzie kierował uczelnią do 2028 roku. Będzie to w praktyce trzecia kadencja, ale pierwsza po reorganizacji i zmianie nazwy uczelni.

  • 10.05.2023. Oficjalne otwarciu Centrum Szkoleniowego Offshore przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Morskiej w Szczecinie, 10 bm. Wydarzenie było częścią uroczystych obchodów obchodów 20-lecia Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu PM.  PAP/Jerzy Muszyński

    Szczecin/ Centrum Szkoleniowe Offshore otwarto na Politechnice Morskiej

    Politechnik Morska otworzyła w środę Centrum Szkoleniowe Offshore. To nowoczesny obiekt, który składa się z kilkunastu urządzeń i instalacji, m.in. generatora fal w basenie, generatora mgły, czy tratwy ratunkowej. Do użytku studentów oddano też turbinę wiatrową.

  • 10.05.2023. Otwarcie Centrum Szkoleniowego Offshore/laboratorium Automatyzacji Procesów Magazynowych przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Morskiej w Szczecinie, 10 bm. Wydarzenie było częścią uroczystych obchodów obchodów 20-lecia Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu PM. PAP/Jerzy Muszyński

    Szczecin/ 20-lecie Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej

    Uroczystym posiedzeniem senatu i otwarciem Laboratorium Automatyzacji Procesów Magazynowych rozpoczęły się w środę obchody 20-lecia Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie.

  • 01.10.2022. Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie prof. Wojciech Ślączka (C) oraz wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk (2L) podczas uroczystej inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 na Politechnice Morskiej. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Politechnika Morska zainaugurowała rok akademicki

    Nowy rok akademicki zainaugurowała w sobotę Politechnika Morska w Szczecinie. To pierwsza inauguracja pod nową nazwą – dotychczas uczelnia funkcjonowała jako Akademia Morska.

  • Szczecin, 01.09.2022. Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marek Gróbarczyk (P) oraz rektor Politechniki Morskiej prof. Wojciech Ślączka (L) podczas uroczystości odsłonięcia szyldu Politechniki Morskiej i powitania nowej uczelni w Szczecinie, 1 bm. 1 września 2022 r. Akademia Morska w Szczecinie została przekształcona w Politechnikę Morską.  PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Akademia Morska stała się Politechniką Morską

    Akademia Morska w Szczecinie stała się w czwartek oficjalnie Politechniką Morską. Władze uczelni wskazują, że zmiana nazwy m.in. podkreśla kształcenie zarówno kadry inżynierskiej, jak i oficerskiej.

  • Fot. Fotolia

    Gróbarczyk: Politechnika Morska będzie pierwszą taką politechniką w kraju

    "To będzie pierwsza Politechnika Morska w naszym kraju. Na świecie istnieją, ale myślę, że wszystkie inne zostaną przyćmione przez Politechnikę Morską w Szczecinie" – powiedział w poniedziałek w Szczecinie wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Kosmiczny schron z ubrań i wody. Rutczyńska: z promieniowaniem w kosmosie nie ma żartów

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

  • Herbata może mieć korzystny wpływ na zdrowie, ale zależy to od sposobu jej przygotowania

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera