Fot. Adobe Stock

Śląskie/ Rusza nowy program integracji nauczycieli akademickich i szkolnych

Rozpoczyna się program "Nauczyciele-Nauczycielom", którego celem jest zacieśnienie współpracy między nauczycielami akademickimi i szkolnymi - przekazał w czwartek Uniwersytet Śląski.

  • Przemyśl, 12.03.2020. Pusta klasa w jednej ze szkół podstawowych w Przemyślu, 12 bm. (aldg) PAP/Darek Delmanowicz
    Zdrowie

    Zdrowie psychiczne nauczycieli w badaniach naukowych

    Psychologowie z Uniwersytetu Łódzkiego zbadają zdrowie psychiczne nauczycieli i rozwój ich kompetencji psychospołecznych. Stworzą też bazę wiedzy nt. budowania pozytywnej kultury zdrowia psychicznego w szkołach.

  • Nauczyciele mogą bezpłatnie studiować podyplomowo

    Przyszli lub młodzi stażem nauczyciele polskiego lub matematyki mają szansę dołączyć do Szkoły Edukacji. Do 31 marca trwa rekrutacja na bezpłatne dzienne studia podyplomowe przygotowane przez Uniwersytet Warszawski i Polsko-Amerykańska Fundację Wolności. Na studentów czekają stypendia.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk.  PAP/Radek Pietruszka

Kanclerz PAN: grunty, nieruchomości – akademia dysponuje unikalnym majątkiem

Grunty rolne, ośrodki wczasowe, ale i budynki po PGR-ach – Polska Akademia Nauk dysponuje unikalnym w skali instytucji państwowych majątkiem. Jak powiedziała PAP kanclerz PAN Monika Kallista, z części nieruchomości akademia czerpie zyski, które przeznacza na naukę, ale do części musi dokładać.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera