Od lewej: wiceprezes ARP SA Michał Szaniawski, wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, rektor Uniwersytetu Śląskiego Wiesław Banyś, minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński i starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król, podczas podpisania listu intencyjnego powołującego Akcelerator Gier Komputerowych. Fot. PAP/Jakub Kamiński 18.06.2016

W Cieszynie powstanie akcelerator gier wideo

Na wsparcie merytoryczne i pomoc w uzyskaniu finansowania będą mogli liczyć młodzi przedsiębiorcy - to efekt podpisanego w poniedziałek przez ARP, Uniwersytet Śląski i powiat cieszyński listu intencyjnego ws. utworzenia akceleratora gier wideo w Cieszynie.

  • Minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin. Fot. PAP/ Marcin Obara 07.01.2016

    Gowin: spółki Skarbu Państwa będą więcej inwestować w badania i rozwój

    Doprowadzimy do wyraźnego wzrostu wydatków na badania po stronie dużych spółek Skarbu Państwa, które do tej pory nie były zbytnio zainteresowane rozwojem badań i czerpaniem z dorobku polskiej nauki - mówi PAP wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

  • Fot. Fotolia

    Minister skarbu powołał spółkę z krakowskimi uczelniami

    Minister skarbu Andrzej Czerwiński podpisał w piątek umowę z rektorami trzech krakowskich uczelni powołującą spółkę, która na rewitalizowanych terenach Nowej Huty będzie tworzyć „przestrzeń dla rozwoju innowacyjnej gospodarki".

  • Rys. Fotolia

    Porozumienie ministra skarbu z krakowskimi uczelniami ws. powołania spółki

    Minister skarbu Andrzej Czerwiński podpisał we wtorek porozumienie z rektorami trzech krakowskich uczelni w sprawie utworzenia spółki, która na rewitalizowanych terenach Nowej Huty będzie tworzyć technologie dla „inteligentnego miasta i innowacyjnej gospodarki".

  • Rys. Fotolia

    Porozumienie ministra skarbu z krakowskimi uczelniami ws. powołania spółki

    Minister skarbu Andrzej Czerwiński podpisał we wtorek porozumienie z rektorami trzech krakowskich uczelni w sprawie utworzenia spółki, która na rewitalizowanych terenach Nowej Huty będzie tworzyć technologie dla „inteligentnego miasta i innowacyjnej gospodarki".

  • Fot. Fotolia

    MSP: ponad 21 mln zł na rozbudowę Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki

    BGK zawarł z Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki we Wrocławiu umowę na finansowanie jego rozbudowy w ramach programu "Inwestycje polskie"; wartość kredytu to ponad 21 mln zł - poinformował resort skarbu. Dzięki inwestycji może powstać 800 miejsc pracy.

  • Ilustr. Fotolia
    Technologia

    Baniak: Agencja Rozwoju Przemysłu pasem transmisyjnym nauka - biznes

    Wiceminister skarbu Rafał Baniak poinformował we wtorek w Toruniu, że nową rolą Agencji Rozwoju Przemysłu będzie działanie na rzecz współpracy nauki ze spółkami Skarbu Państwa w dziedzinie inteligentnego rozwoju, m.in. komercjalizacja projektów technologicznych.

  • Ilustr. Fotolia
    Technologia

    Baniak: Agencja Rozwoju Przemysłu pasem transmisyjnym nauka - biznes

    Wiceminister skarbu Rafał Baniak poinformował we wtorek w Toruniu, że nową rolą Agencji Rozwoju Przemysłu będzie działanie na rzecz współpracy nauki ze spółkami Skarbu Państwa w dziedzinie inteligentnego rozwoju, m.in. komercjalizacja projektów technologicznych.

  • Fot. Fotolia

    MSP: staże w kluczowych spółkach dla absolwentów publicznych uczelni

    Absolwenci uczelni publicznych będą mogli odbywać staże w kluczowych spółkach z udziałem Skarbu Państwa - specjalny program uruchomi Ministerstwo Skarbu Państwa przy współpracy z uczelniami i spółkami.

  • Fot. Fotolia

    Naukowcy w gronie doradców ministra skarbu

    Przy Ministerstwie Skarbu Państwa powstał zespół, w skład którego wchodzą naukowcy w dziedzinie prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego. Będą doradzać ministrowi przy prowadzeniu polityki właścicielskiej wobec spółek Skarbu Państwa.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • EPA/SALVATORE DI NOLFI  02.07.2025

    Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera