12 września początek 8. Nyskiego Festiwalu Nauki | Nauka w Polsce

12 września początek 8. Nyskiego Festiwalu Nauki

Fot. Fotolia

Programowanie gier komputerowych, konkurs wiedzy informatycznej, warsztaty w laboratoriach, to kilka atrakcji czekających na gości 8. Nyskiego Festiwalu Nauki. Festiwal, organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie (PWSZ), odbędzie się 12 i 13 września.

„Nyski Festiwal Nauki jest skierowany w szczególności do ludzi młodych, którzy w niedługim czasie staną przed wyborem dotyczącym kierunku dalszego kształcenia” – informuje przewodniczący komitetu organizacyjnego Festiwalu dr Tomasz Malczyk.

Zadaniem imprezy jest promocja nauki, jej osiągnięć, wskazywanie przydatności i korzyści, jakie płyną z owoców nauki w życiu codziennym w skali mikro- i makrozastosowań.

Do organizacji Festiwalu włączyły się wszystkie instytuty działające w PWSZ w Nysie. W oparciu o przygotowany program organizują one wykłady, projekcje multimedialne, pokazy badań laboratoryjnych i ćwiczenia z wykorzystaniem fantomów i innych pomocy dydaktycznych. Po teoretycznym wprowadzeniu i prezentacjach praktycznych uczestnicy sami mogą spróbować swoich sił i umiejętności przy wykonywaniu doświadczeń i ćwiczeń.

W środę, 12 września, z festiwalowych atrakcji skorzystają przede wszystkim uczniowie szkół gimnazjalnych, a 13 września ponadgimnazjalnych. W pierwszym festiwalowym dniu będzie można m.in. poznać praktyczne wskazówki zapobiegania otyłości wśród dzieci i młodzieży, pochylić się nad niuansami świata finansów, wziąć udział w warsztatach gier komputerowych.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sprawdzą w laboratoriach, jak oznaczyć poziom substancji antyodżywczych w kawie czy herbacie, poznają tajniki funkcjonowania giełdy, wezmą udział w warsztatach programowania gier komputerowych i konkursie wiedzy informatycznej.

Jak zapewnia dr Malczyk, festiwal to nie tylko dwa dni, ale całoroczna współpraca ze szkołami gimnazjalnymi, ponadgimnazjalnymi oraz ze środowiskiem miasta i powiatu, w tym także z przedsiębiorcami. "Dni, podczas których odbywa się festiwal, są podsumowaniem tej stałej współpracy" - dodaje.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia są dostępne na stronie internetowej.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera