Politechnika Poznańska zainaugurowała nowy rok akademicki

Ponad 20 tys. studentów rozpoczęło w środę nowy rok akademicki na Politechnice Poznańskiej. W dniu uroczystej inauguracji przedstawiciele uczelni podpisali list intencyjny rozszerzający współpracę z firmą Volkswagen.

„Nasza współpraca to stypendia dla studentów, organizowanie praktyk w zakładach naszego partnera, ale najważniejsze, że wspólnie uruchomiliśmy studia dualne, które praktycznie przygotowują naszych studentów do pracy. Mam takie marzenie, że kiedyś wspólnie zorganizujemy dział projektowania samochodów użytkowych” – powiedział po podpisaniu listu rektor Politechniki Poznańskiej prof. Tomasz Łodygowski.

Politechnika Poznańska dotychczas współpracowała tylko z ze spółką Volkswagen Poznań sp. z o.o. Od środy kolejnym partnerem uczelni jest spółka Volkswagen – samochody użytkowe z Hanoweru.

„Chcemy w 2018 roku być największym światowym producentem samochodów i dlatego musimy być do tego wyzwania przygotowani także dzięki współpracy z wykształconymi studentami. Ja też mam nadzieję, że na uczelni powstanie dział wpierający nasze centrum projektowe” – powiedział po podpisaniu umowy prezes spółki VW Samochody użytkowe z Hanoweru Jens Ocksen.

W ramach dotychczasowej współpracy niemieckie zakłady dofinansowały wspólne z politechniką projekty kwotą około 4 mln złotych.

Na Politechnice Poznańskiej nowy rok akademicki rozpoczęło ponad 20 tys. uczących się 10 wydziałach. Na pierwszy rok studiów przyjęto ponad 4 tys. nowych słuchaczy.

„W nowym roku chcemy podnosić jakość kształcenia, ale ważnymi działaniami będą też inwestycje, czyli dokończenie budowy centrum technologii chemicznej i rozpoczęcie budowy własnej hali sportowej” – powiedział PAP Łodygowski.

Jego zdaniem uczelnia nie ma problemów z niżem demograficznym. „Społeczeństwo wie, że po studiach technicznych łatwiej znaleźć pracę. Według naszych badań bezrobocie wśród absolwentów naszej uczelni wynosi około 2 proc. i to jest najlepsza rekomendacja” – dodał rektor.

PAP - Nauka w Polsce

kpr/ agt/ jbr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera