2 miliony euro na przełomowy projekt badawczy

Naukowcu z doktoratem - planujesz przełomowe badania, na które potrzebne są pieniądze? Chcesz wzmocnić swój zespół i stworzyć program badawczy? Powalcz nawet o 2 miliony euro na swoją pracę naukową. Wystarczy, że opiszesz planowany projekt naukowy i do 20 maja wyślesz go na konkurs Consolidator Grants-2014.

Pomoc organizacyjną, w tym warsztaty, zapewnia Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Consolidator Grants to konkurs Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (Europen Research Council - ERC). Mogą wziąć w nim udział naukowcy z tytułem doktora. ERC wymaga, aby badacz miał ten tytuł co najmniej od 7 lat, ale nie dłużej niż 12 lat. W razie wygranej pieniądze będzie można przeznaczyć m.in. na wynagrodzenia dla członków zespołu badawczego lub na szeroko rozumiany użytek programu badawczego. Projekt może dotyczyć dowolnej dziedziny naukowej, ale proponowane badania powinny mieć charakter przełomowy. Termin składania wniosków upływa 20 maja 2014 r., o godzinie 17.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Warsztaty z przygotowania dobrego wniosku ERC Consolidator Grants organizuje w Warszawie Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE. Naukowcy, którzy mają już wstępny zarys wniosku i pierwszą wersję abstraktu, mogą uzyskać więcej informacji 23 kwietnia w siedzibie Instytutu Maszyn Matematycznych w Warszawie ( ul. Krzywickiego 34).

Szkolenie obejmie kwestie związane z formularzami oraz wyjaśnienie sposobu oceny wniosków. Zgłoszenia należy przesłać na adres: Bogna.Hryniszyn@kpk.gov.pl  , koniecznie z załączonym abstraktem (skrócony opis planowanego projektu o długości nieprzekraczającej 200 znaków, wliczając spacje).

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe FNP

    Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uruchomiła czwarty konkurs DLA UKRAINY

  • Fot. materiały prasowe NCBR

    Nawet 20 mln zł można uzyskać od NCBR w programie GOSPOSTRATEG

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera