30 tys. euro dla studentów w konkursie Airbusa

Rusza czwarta edycja międzynarodowego konkursu Airbusa dla studentów „Pomysły z polotem”. Nagroda dla zwycięzców to 30 tys. euro.

"Pomysły z polotem”(Fly Your Ideas) to organizowany co dwa lata międzynarodowy konkurs, który w 2012 r. został objęty patronatem UNESCO. Studenci mają wykorzystują w nim swoją wiedzę i sprawdzają swoje umiejętności kompetencji w pracy zespołowej, przy wsparciu profesjonalistów z branży lotniczej.

Uczestnicy mierzą się z rzeczywistymi problemami dotyczącymi branży lotniczej, które niekoniecznie związane są z budową i funkcjonowaniem samolotu. W konkursie mogą wziąć udział studenci wszystkich narodowości i kierunków studiów - swoje możliwości sprawdzić mogą zarówno studenci kierunków technicznych, ekonomicznych, humanistycznych czy artystycznych.

Tegoroczny konkurs „Pomysły z polotem” jest kontynuacją poprzednich edycji, które łącznie przyciągnęły ponad 11 000 studentów reprezentujących ponad 600 uczelni i ponad 100 krajów.

Ubiegłoroczni zwycięzcy, zespół pięciu studentów designu z Uniwersytetu Sao Paulo w Brazylii, stworzyli zainspirowaną stołem do air hockeya innowacyjną poduszkę powietrzną do ładowania i rozładowywania bagażu. Może ona usprawnić pracę osobom zajmującym się przeładunkiem bagażu na lotniskach.

Rejestracja do konkursu Fly Your Ideas 2015 już się rozpoczęła, a pomysły można zgłaszać od września br. Studenci muszą zarejestrować się jako zespół złożony z trzech, czterech lub pięciu osób. W ramach konkursu uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje pomysły we współpracy z innowatorami Airbusa, a zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 30 tys. euro.

„Nasi ludzie nieustannie poszukują lepszych sposobów na latanie, a właśnie o to chodzi w tegorocznym konkursie. Może przystąpić do niego każdy student, który ma pomysł i determinację by uczynić świat lepszym. Wiemy, jak wprowadza się innowacje, i potraktujemy z dużą uwagą wasze pomysły” - skomentował Charles Champion z firmy Airbus.

Szczegóły konkursu dostępne na stronie www.airbus-fyi.com.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.2024. Rektor PG prof. Krzysztof Wilde (P), pierwszy wiceprezes firmy Bechtel Ramesh Balasubramanian (C) oraz prezes Bechtel Polska Leszek Hołda (L) na podpisaniu porozumienia o współpracy Politechniki Gdańskiej z amerykańskim koncernem budowlanym Bechtel w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej. PAP/Marcin Gadoms

    Politechnika Gdańska i Bechtel będą współpracowały m.in. w zakresie energetyki jądrowej

  • Prof. Ryszard Koziołek: AI nie wyprze humanistów, ale przesunie ich w inne miejsce (wywiad)

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera