Nauka dla Społeczeństwa

22.03.2023
PL EN
11.03.2020 aktualizacja 11.03.2020

Kraków/ AGH odwołuje wszystkie wykłady i zajęcia

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od środy do 24 marca włącznie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie odwołuje wszystkie wykłady i zajęcia na uczelni - poinformowała rzeczniczka uczelni Anna Żmuda-Muszyńska.

Rzeczniczka AGH poinformowała PAP, że zajęcia i wykłady będą wygaszane w środę między godziną 10.00 a 12.00. Postanowienie dotyczy także tych, odbywających się w ramach studiów podyplomowych i zaocznych.

"Będą brane pod uwagę możliwości prowadzenia zajęć w sposób zdalny, z wykorzystaniem streamingów i transmisji" - wyjaśniła.

We wtorek Uniwersytet Jagielloński poinformował, że odwołuje wykłady i zamyka swoje muzea, a także wprowadza zakaz odwiedzin w akademikach. Zarządzenie obowiązuje do dnia jego uchylenia.

Różnorodne wydarzenia w związku z koronawirusem odwołuje coraz więcej krakowskich uczelni wyższych. Taką decyzję podjęły władze Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego, a także UJ. Z kolei Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa zdecydowało wcześniej o wstrzymaniu wymiany studentów i naukowców z krajami objętymi epidemią. (PAP)

nak/ mok/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023