Nauka dla Społeczeństwa

17.04.2024
PL EN
10.03.2020 aktualizacja 10.03.2020

Kraków/ Kolejne uczelnie odwołują wydarzenia

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W związku z koronawirusem coraz więcej krakowskich uczelni wyższych odwołuje różnorodne wydarzenia. Tydzień wcześniej Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa zdecydowało o wstrzymaniu wymiany studentów i naukowców z krajami objętymi epidemią.

Komunikaty uczelnie publikują na stronach internetowych.

W tym tygodniu Uniwersytet Pedagogiczny poinformował o odwołaniu sympozjów i seminariów naukowych, których uczestnikami są osoby przyjeżdżające z krajów objętych międzynarodowym monitoringiem epidemiologicznym i których liczba uczestników jest większa niż 100. W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne odwołany został dzień otwarty (18 marca) i projekt "Biblioteka w stylu francuskim". Uniwersytet Pedagogiczny póki co odwołał wydarzenia zaplanowane do 6 kwietnia.

Plany na najbliższe tygodnie zmienił także Uniwersytet Rolniczy, który odwołał dzień otwarty i konferencje: bujatryczną "Kraków na wypasie"; "Stare, zamierające i martwe drzewa w lasach gospodarczych a funkcjonowanie gospodarstwa leśnego i ochrona różnorodności biologicznej"; także XXVIII Szkołę Zimową Hodowców Bydła.

Uniwersytet Ekonomiczny zdecydował o przeniesieniu na inne terminy dnia otwartego i konferencji - m.in. "Współczesne trendy w biznesie", "Nierówności – spojrzenia z wielu stron" (19 marca), międzynarodowej konferencji konsumenckiej "Complaints, mediations and otherproceedings in consumer matters".

W ubiegłym tygodniu Uniwersytet Jagielloński poinformował o odwołaniu lub przełożeniu wydarzeń zaplanowanych na marzec i kwiecień. W informacji opublikowanej na stronie internetowej UJ podał, że władze uczelni postanowiły "nie ryzykować"; taką decyzję podjęły jeszcze zanim w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa.

Wśród imprez odwołanych przez UJ znalazły się m.in. dzień otwarty uczelni, zaplanowany na 20 marca oraz cieszące się popularnością VI Dyktando Krakowskie, które miało odbyć się dzień później. Chodzi także o cykl wykładów i dyskusji w ramach Tygodnia Mózgu 2020, Jagielloński Turniej Matematyczny, a także drugi etap i galę finałową Konkursu Wiedzy o UJ. Zaplanowana na kwiecień próbna matura z chemii - jak zapowiedziano - odbędzie się "w innej formie".

PAP - Nauka w Polsce, Beata Kołodziej

bko/ godl/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024