Dr Joanna Bagniewska jurorem w międzynarodowym konkursie FameLab

Fot. Joanna Bagniewska
Fot. Joanna Bagniewska

Dr Joanna Bagniewska, która w 2014 r. zwyciężyła w polskiej edycji konkursu FameLab, została jurorem międzynarodowej edycji konkursu, który odbywa się w brytyjskim mieście Cheltenham. Polskę reprezentuje w nim tegoroczna zwyciężczyni polskiej edycji konkursu dr Ewelina Sielska-Badurek.

Dr Joanna Bagniewska jest zoolożką, popularyzatorką nauki i wykładowczynią z University of Reading w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku wygrała trzecią polską edycję konkursu FameLab, dla naukowców, którzy w zajmujący sposób potrafią mówić o nauce. Międzynarodowego finału w Cheltenham wprawdzie nie wygrała, ale otrzymała wówczas nagrodę od uczestników finałów w poprzednich latach. Od tamtego czasu wygrała też w konkursie "I`m a Scientist, get me out of here!", organizowała konferencje Science: Polish Perspectives, uczestniczyła w stand-upach naukowych.

"Dziś po pięciu latach, zatoczyłam pełny krąg - będę oceniała uczestników FameLab International. Nie mogę się doczekać niesamowitych wystąpień" - napisała w swoich mediach społecznościowych.

Półfinałowe występy popularyzatorów nauki trwają w środę do wczesnego popołudnia podczas tamtejszego festiwalu nauki. Wskazana przez jurorów najlepsza dziesiątka zmierzy się w wielkim finale, który odbędzie się w czwartek wieczorem.

Polskę w konkursie reprezentuje dr hab. Ewelina Sielska-Badurek, foniatra z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dr Sielska-Badurek wygrała w 8. polskiej edycji konkursu FameLab, zdobyła również Nagrodę Specjalną Fundacji Kościuszkowskiej.

Finałowe występy można będzie śledzić przez internet.

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, który pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, aby przez trzy minuty mogli zajmująco opowiedzieć o wybranym zagadnieniu naukowym.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 23.05.2016. Prof. Tomasz Dietl. PAP/Marcin Obara

    Prof. Tomasz Dietl nowym przewodniczącym Rady NCN

  • 19.12.2024. Dziekan Wydziału Medycznego Politechniki Bydgoskiej prof. Małgorzata Tafil-Klawe (L), odbierający tytuł doktora honoris causa, prof. Marek Harat (C) oraz rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski (P) podczas jubileuszowego, 500. posiedzenia Senatu Politechniki Bydgoskiej w siedzibie uczelni. PAP/Tytus Żmijewski

    Neurochirurg prof. Marek Harat doktorem h.c. Politechniki Bydgoskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera