Nauka dla Społeczeństwa

06.02.2023
PL EN
14.11.2014 aktualizacja 14.11.2014

Znamy już 21 finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2014

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Członkowie kapituły konkursu Popularyzator Nauki 2014 zdecydowali, kto znajdzie się w gronie tegorocznych 21 finalistów. W każdej z konkursowych kategorii wybrali po trzy kandydatury. To z tego grona kapituła wybierze ostatecznych zwycięzców. Ich nazwiska poznamy 8 grudnia podczas uroczystej gali w Warszawie.

Konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagradzane są w nim osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią osoby niezwiązane z nauką zainteresować osiągnięciami naukowymi.

Zgodnie z regulaminem obowiązującym w tej jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu, członkowie kapituły zapoznali się z sylwetkami wszystkich 67 kandydatów i wybrali w każdej kategorii po trzy kandydatury, czyli w sumie 21 finalistów. Ostateczne decyzje, kto z tego grona zdobędzie nagrody i wyróżnienia, członkowie kapituły podejmą na specjalnym posiedzeniu.

Sylwetki finalistów kandydujących w kategoriach głównych prezentowane będą od poniedziałku, 17 listopada, w serwisie Nauka w Polsce.

Oto lista tegorocznych finalistów:

Popularyzatorzy indywidualni - podkategoria Naukowcy

* Hanna Krajewska

* Robert Mysłajek

* Przemysław Wojtaszek

Popularyzatorzy indywidualni - podkategoria Animatorzy Popularyzacji

* Zuzanna Jarzębowska

* Michał Szydłowski - Pan Korek

* Dorota Wrońska

Instytucje Naukowe

* Biuro ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

* Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk

* Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

Instytucje Pozanaukowe

* Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

* Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston” Politechniki Warszawskiej oraz Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM

* Grupa EkoLogiczna

Media

* Piotr Cieśliński

* Aneta Gałaburda

* Dwumiesięcznik "Urania"

Nauka w Internecie

* Badania.net

Crazy Nauka

* Wszechnica.org.pl 

Sponsor popularyzacji

* Bayer Sp. z o.o.

* Fundacja PGNiG

* Fundacja PZU

Konkurs "Popularyzator Nauki", organizowany przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2005 r.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu są m.in.: współtwórczyni Warszawskiego Festiwalu Nauki prof. Magdalena Fikus, autor telewizyjnych programów popularnonaukowych red. Wiktor Niedzicki, archeolog prof. Andrzej Kokowski, a także instytucje takie jak Centrum Nauki Kopernik, Polska Akademia Dzieci czy Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023