Ministerstwo Edukacji i Nauki

21.01.2022
PL EN
02.04.2014 aktualizacja 02.04.2014

Prenumerata sponsorowana "Uranii" dla szkół

„Urania – Postępy Astronomii” nr 1/2014. Źródło: Urania / PTA. „Urania – Postępy Astronomii” nr 1/2014. Źródło: Urania / PTA.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego szkoły i biblioteki szkolne mają prawo do specjalnej, zniżkowej prenumeraty czasopisma popularnonaukowego „Urania – Postępy Astronomii”.

Ministerstwo dopłaca połowę kosztów rocznej prenumeraty – poinformowało Polskie Towarzystwo Astronomiczne, wydawca „Uranii”.

„Urania – Postępy Astronomii” jest czasopismem popularnonaukowym poświęconym astronomii i badaniom kosmosu. Należy do najstarszych tego typu tytułów na świecie. Urania wydawana jest wspólnie przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Na łamach czasopisma akcentowane są w szczególności polskie badania astronomiczne, zawiera także wiele materiałów edukacyjnych dla szkół gimnazjalnych i ponadgimanzjalnych. \"Urania\" ma też stały dział związany ze szkolną olimpiadą astronomiczną, w którym można znaleźć m.in. zadania z olimpiady z przykładowymi rozwiązaniami opracowanymi młodzież - finalistów olimpiady z ubiegłych lat.

„Prenumerat sponsorowana Uranii dla szkół” to nazwa projektu skierowanego do placówek szkolnych oraz ich bibliotek. W jego ramach szkoły mają możliwość uzyskania prenumeraty dwumiesięcznika „Urania” na rok 2014 w specjalnej cenie wynoszącej połowę kosztów regularnej prenumeraty czasopisma. Oferta dotyczy szkół różnego etapu kształcenia. Dana szkoła ma prawo do jednej prenumeraty sponsorowanej.

Cena prenumeraty sponsorowanej wynosi 30 zł na rok 2014. W roku 2015 będzie możliwość przedłużenia prenumeraty na takich samych preferencyjnych warunkach.

„Oferta w wersji podstawowej obniża szkołom koszty prenumeraty o połowę, co już samo w sobie jest znaczącym wsparciem. Jest jednak także możliwość zupełnie bezkosztowego prenumerowania Uranii przez szkoły. Jest to możliwe w sytuacji, gdy szkoła posiada lokalnego sponsora – firmę, instytucję, radę rodziców, czy osobę prywatną, który w imieniu szkoły opłaci prenumeratę sponsorowaną. Jedynym warunkiem jest, aby prenumerata opłacona przez osobę lub podmiot zewnętrzny była realizowana na rzecz szkoły” - powiedział dr hab. Maciej Mikołajewski, redaktor naczelny „Uranii”.

Szkoły mogą zgłaszać swój udział w programie „prenumerat sponsorowanych Uranii” poprzez stronę internetową. 

PAP - Nauka w Polsce

cza/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022