Historia i kultura

Festiwal książki naukowej... i nie tylko wkrótce w Poznaniu

XVII Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej odbędą się w dniach 9-11 października. Organizatorem imprezy jest Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Już teraz rozpoczęła się jej wirtualna odsłona.

Tradycyjnie wydawcy będą sprzedawać książki w cenach promocyjnych. Oferta tegorocznych targów – oprócz ogromnego wyboru książek akademickich - obejmuje także nowości wydawców książek popularnonaukowych. Wśród wystawców znajdą się: Arkady, Bellona SA, Helion SA, Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro, Ossolineum, Państwowy Instytut Wydawniczy, Prószyński i S-ka, słowo/obraz terytoria, wydawnictwa muzealne.

Nowością w tegorocznej, rozszerzonej formule targów jest Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową, nad którym patronat objął i nagrodę ufundował Prezydent Miasta Poznania. Ponadto targom książki od lat towarzyszą: Konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Puchar Rektora UAM i Konkurs na Najlepszy Podręcznik i Skrypt Akademicki o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. księdza Edwarda Pudełki.

Wirtualne targi już się rozpoczęły i potrwają do 11 października – na stronie internetowej http://www.press.amu.edu.pl prezentowane są nowości, które będzie można kupić w cenach promocyjnych od 9 do 11 października. Na tej samej stronie można zapoznać się ze szczegółowym programem imprezy.

W tym roku targi odbywać się będą przede wszystkim w holu Collegium Maius (ul. Fredry 10). Uroczyste otwarcie nastąpi 9 października o godz. 12.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na imprezę składają się również spotkania z autorami, panel dyskusyjny m.in. na temat ochrony praw autorskich, a nawet koncert klawesynowy w auli Akademii Muzycznej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Prezydent Miasta Poznania.

Serwis Nauka w Polsce PAP jest patronem medialnym festiwalu.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Poznań, 29.10.2024. Artefakty odnalezione podczas prac archeologicznych na Górze Przemysła zaprezentowane podczas konferencji prasowej w Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu, 29 bm. (ad) PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Monety, ostrogi, fragmenty włóczni na wystawie znalezisk archeologicznych z Zamku Królewskiego w Poznaniu

  • 23.06.2013. Zamek Żupny w Wieliczce. PAP/Stanisław Rozpędzik

    Małopolskie/ O identyfikacji wizualnej w dawnych wiekach - na wystawie w Wieliczce

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera