Nauka dla Społeczeństwa

29.02.2024
PL EN
21.03.2013 aktualizacja 21.03.2013

Targi Książki Naukowej na Politechnice Wrocławskiej

Publikacja „Chemia filozoficzna” Jakuba Barnera zdobyła główną nagrodę w zorganizowanym w ramach XIX Wrocławskich Targów Książki Naukowej konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 53 tytuły z ponad 20 wydawnictw. Jury oceniało książki pod względem adekwatnej do treści szaty edytorskiej, układu typograficznego, ilustracji i okładki. Zwycięską publikację wydało wydawnictwo Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR z Warszawy. Nagroda główna do Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wyniki konkursu ogłoszono w środę podczas inauguracji XIX Wrocławskich Targów Książki Naukowej. Jak powiedziała PAP rzeczniczka targów Wiesława Wilczyńska-Koper na tegorocznej edycji imprezy swoje stoiska prezentuje około 50 wydawców.

„To w głównej mierze promocja książek niskonakładowych. Na tragach swoje oferty prezentują przede wszystkim oficyny wydawnicze wyższych uczelni oraz wydawnictwa specjalizujące się w wydawaniu książek naukowych. Zajdziemy tu publikacje ze wszystkim dziedzin nauki od nauk ścisłych, przez przyrodnicze po humanistyczne. Reprezentowana jest również kultura, na przykład publikacje Muzeum Narodowego we Wrocławiu, które wydaje katalogi o charakterze naukowym” - mówiła rzeczniczka.

Wilczyńska-Koper dodała, że targi dają czytelnikom okazję do znalezienia pozycji, które zniknęły już z półek księgarń. Podczas imprezy wydawcy stosują rabaty na oferowane publikacje.

Tradycyjnie wrocławskim targom towarzyszą dyskusje wydawców oraz spotkania z naukowcami rożnych dziedzin. W tym roku będzie można m.in. wysłuchać wykładu językoznawcy prof. Jana Miodka, który opowie o śląskim pejzażu nazewniczym. Z kolei prof. Leszek Balcerowicz wygłosi wykład pt. „Odkrywając wolność”. Odbędzie się również cykl spotkań poświęconych kulturze i historii Dolnego Śląska.

Wydawcy swoje stoisk prezentują w budynku Politechniki Wrocławskiej. Targi zakończą się w piątek.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ abe/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024