Nauka dla Społeczeństwa

06.02.2023
PL EN
05.09.2012 aktualizacja 05.09.2012

Milion złotych czeka na laureatów programu Ventures

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Milion złotych przeznaczyła Fundacja na rzecz Nauki Polskiej dla uczonych, których projekty badawcze będą mogły znaleźć zastosowanie w gospodarce. Zgłoszenia do kolejnej edycji programu Ventures można składać do 31 października.

Program Ventures ma podnieść atrakcyjność pracy naukowej w Polsce, zainteresować młodych uczonych pracą naukową. W jego ramach finansowane są innowacyjne projekty badawcze ze wszystkich dziedzin nauki, których wyniki znajdą zastosowanie w gospodarce.

Zgłoszenia mogą przesyłać doktoranci, absolwenci (do trzech lat po ukończeniu studiów magisterskich zatrudnieni na etatach naukowych) oraz studenci przygotowujący prace magisterskie.

Realizacja projektów może trwać od roku do trzech lat. Przyznawane stypendium obejmuje: imienne stypendium naukowe dla kierownika projektu (w wysokości odpowiednio: dla studenta - 1500 zł, dla absolwenta - 1500 zł, dla doktoranta - 3 tys. zł miesięcznie) i grant badawczy w wysokości nieprzekraczającej 35 tys. zł na rok.

Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są za pośrednictwem formularza on-line. Po wypełnieniu należy go wydrukować i dostarczyć do biura Fundacji (ul. Grażyny 11, 02-548 Warszawa).

Program Ventures jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Szczegółowe informacje na jego temat i formularz elektroniczny są dostępne na stronie internetowej.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023