„Międzynarodowy Łukasiewicz – Konferencja z Polonią” w środę w Warszawie

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Uruchomienie kluczowych programów badawczych oraz umiędzynarodowienie będą głównymi tematami dyskusji podczas konferencji organizowanej przez Sieć Badawczą Łukasiewicz w Warszawie. Gościem specjalnym będzie prof. Artur Ekert specjalizujący się w fizyce kwantowej.

W środę 20 grudnia specjaliści z 22 instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz z najważniejszych ośrodków badawczych na świecie porozmawiają o tym, „jak powinna wyglądać doskonała nauka w Polsce”.

„Punktem wyjścia do zorganizowania konferencji jest nowa strategia rozwoju Sieci Badawczej Łukasiewicz, która oparta jest na dwóch filarach: uruchomieniu kluczowych programów badawczych oraz na umiędzynarodowieniu” – napisano w komunikacie wysłanym do mediów.

„Doskonałą naukę można uprawiać tylko w bliskim kontakcie ze światem. Spotkanie będzie wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń dotyczących pracy naukowej w Polsce i za granicą oraz zainicjowania projektów naukowych o zasięgu międzynarodowym” – powiedział Andrzej Dybczyński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Artur Ekert z Uniwersytetu Oksfordzkiego, specjalizujący się w fizyce kwantowej. Organizatorzy zaplanowali dwa panele dyskusyjne oraz sesję World Café.

„Podczas panelu 'Polska domem dla naukowców z zagranicy – success stories' uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytanie, co przyciąga obcokrajowców do Polski i co skłania Polonię do powrotu. Będzie to rozmowa o sukcesach, wyzwaniach i fascynujących historiach osób, które wybrały Polskę jako swoją naukową przystań. Natomiast podczas części 'Umiędzynarodowienie – jak to robią inni', swoimi doświadczeniami podzielą się Polacy pracujący w zagranicznych ośrodkach badawczych” – napisali organizatorzy.

Więcej informacji na stronie organizatora.  (PAP)

uka/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera