Uczelnie i instytucje

MEiN od 1 stycznia będzie podzielone na Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Warszawa, 26.04.2023. Siedziba Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie. Fot. PAP/Albert Zawada
Warszawa, 26.04.2023. Siedziba Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie. Fot. PAP/Albert Zawada

Z dniem 1 stycznia 2024 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki podzielone zostanie na: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W Dzienniku Ustaw opublikowano trzy rozporządzenia Rady Ministrów: w sprawie utworzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, w sprawie utworzenia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w sprawie utworzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Na mocy rozporządzeń w miejsce dotychczasowego Ministerstwa Edukacji i Nauki tworzone są dwa resorty: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zmiana ta wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2024 r.

O tym, że resort nauki powstanie 1 stycznia 2024 r. poinformował w sobotę TVN24 minister nauki Dariusz Wieczorek. "To nasza świadoma decyzja z minister edukacji Barbara Nowacką, bo nie chcemy robić bałaganu przy tym rozdziale" - wyjaśnił. (PAP)

Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ pat/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera