Nauka dla Społeczeństwa

18.04.2024
PL EN
15.11.2023 aktualizacja 15.11.2023

Komisja wybrała kandydatkę na dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Komisja konkursowa wskazała Magdalenę Pilską-Piotrowską jako kandydatkę na dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Jeśli zgodzi się na zaproponowane warunki, 1 grudnia oficjalnie zostanie dyrektorem tej instytucji - podał we wtorek Urząd Miasta w Olsztynie.

Jak poinformował olsztyński magistrat, to było już drugie postępowanie dotyczące wyboru osoby, która pokieruje w kolejnych latach jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji kultury Olsztyna. Ponownie w szranki stanęły dwie osoby.

"Tym razem dokonaliśmy wyboru. Zdecydowaliśmy, że propozycję objęcia stanowiska dyrektora OPiOA skierujemy do Magdaleny Pilskiej-Piotrowskiej, pracującej w naszej instytucji od ośmiu lat. Od początku kierowała Działem Multimediów i Obsługi Technicznej, a od lutego ubiegłego roku szefuje Działowi Popularyzacji Nauki i Obsługi Technicznej" - podkreślił cytowany w komunikacie prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Konkursowa komisja w pierwszej kolejności sprawdzała niezbędne kwalifikacje kandydatów. Niezwykle istotna była także ocena przedstawionej koncepcji funkcjonowania Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, m.in. celów i misji instytucji, założeń programowych, plan gospodarowania finansami czy budowy wizerunku.

Prezydent Olsztyna wskazał, że Magdalena Pilska- Piotrowska udowodniła, że pasjonuje ją tematyka związana z astronomią. "Ma ogromną wiedzę o samej instytucji planetarium i obserwatorium, zna to środowisko, możliwości zespołu. Ważna jest także znajomość już realizowanych projektów związanych z modernizacją instytucji, jak i tych, które przed nami"- dodał.

Magdalena Pilska-Piotrowska dostanie propozycję trzyletniego kontraktu. Jeśli zgodzi się na zaproponowane warunki, 1 grudnia oficjalnie zostanie dyrektorką Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. (PAP)

Nauka w Polsce, Agnieszka Libudzka

ali/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024