Węgry/ Polski historyk uhonorowany nagrodą Narodowego Uniwersytetu Służby Publicznej Ludovika

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Prof. Stanisław Andrzej Sroka, dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, został w poniedziałek uhonorowany Nagrodą Ludoviki, przyznaną przez Narodowy Uniwersytet Służby Publicznej w Budapeszcie.

Celem nagrody jest uhonorowanie osiągnięć ludzi nauki, których działalność służy sprawie Europy Środkowej, w tym Węgier.

Prof. Stanisław Sroka jest mediewistą specjalizującym się w dziejach Europy Środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem Węgier i ich związków z Polską.

Po wręczeniu nagrody miała miejsce dyskusja poświęcona stosunkom polsko-węgierskim.

Nagroda Ludoviki została ustanowiona latem br.

Z Budapesztu Marcin Furdyna (PAP)

mrf/ mal/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 24.05.2024. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny dr hab. Adam Bodnar (C) odbiera tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Łódzkiego w auli im. prof. Wacława Szuberta UŁ w Łodzi, 24 bm. Obok rektor UŁ prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska (L) oraz prof. dr hab. Krzysztof Skotnicki (P) z Zakładu Prawa Konstytucyjnego Porównawczego Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Wydarzenie towarzyszy uroczystemu posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Łódzkiego w 79. rocznicę utworzenia uczelni. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Adam Bodnar z tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego

  • Prof. Paweł Rowiński. PAP/Leszek Szymański 01.12.2016

    Prof. Rowiński: misję w ALLEA postrzegam jako tworzenie pomostu między Wschodem a Zachodem

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera