Nauka dla Społeczeństwa

29.11.2023
PL EN
30.10.2023 aktualizacja 30.10.2023

Opole/Nowy rok na Młodzieżowej Politechnice

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

W sobotę kilkudziesięciu nastolatków otrzymało indeksy Młodzieżowej Politechniki Opolskiej. To już piąta edycja projektu adresowanego do młodzieży od 15. roku życia, która często wcześniej uczestniczyła w zajęciach Dziecięcej Politechniki Opolskiej.

W sobotę nowy rok akademicki rozpoczęli słuchacze Młodzieżowej Politechniki Opolskiej. W tegorocznej, piątej edycji projektu, uczestniczyć będzie około 40 nastolatków.

MPO jest rozwinięciem, mającej już 16 lat, Dziecięcej Politechniki Opolskiej, w której słuchaczami są osoby w wieku 9-14 lat. Po kolejnej edycji DPO, do której corocznie zgłasza się około dwustu słuchaczy, postanowiono stworzyć nowy projekt, dostosowany do potrzeb młodzieży szkół ponadpodstawowych. Organizowane raz w miesiącu zajęcia przewidują wizytę w kolejnym z wydziałów Politechniki Opolskiej oraz zajęcia tematyczne. W tym roku odbędą się na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, a poświęcone będą analizie struktury ruchu i składu ciała.

"Dzisiaj uczestnicy MPO otrzymają tradycyjne indeksy. Część z nich brała udział w zajęciach Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Jest mi niezmiernie miło, że młodzi ludzie chcą poznać świat, wiedzieć więcej, poświęcają wolny czas na rozwój. Wiedza to przecież najlepsza inwestycja. Oczywiście, liczymy także na to, że nasza uczelnia przypadnie do gustu nastolatkom i właśnie tutaj, już jako studenci, będą poszerzać swoją wiedzę i zdobywać stopnie naukowe" - powiedział PAP prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023