Uczelnie i instytucje

Kraków/ Nowy uniwersytet planuje uruchomić studia informatyczne

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Uczelnia Ignatianum, mająca od tego roku akademickiego status uniwersytetu, planuje uruchomić w przyszłym roku studia informatyczne, a w przyszłości także studia prawnicze oraz z pogranicza medycyny i nauk o zdrowiu.

"Informatyka i cyfryzacja, sztuczna inteligencja i zagadnienia z nią związane jest czymś coraz bardziej kreującym kurs naszego życia. Nad tym kierunkiem już pracujemy, chcemy by wystartował 1 października 2024 r." – powiedział w piątek dziennikarzom rektor tej jezuickiej uczelni dr hab. Tomasz Homa.

Uczelnia rozpoczęła też już prace nad przygotowaniem oferty dydaktycznej z zakresu nauk prawnych. W przyszłości chciałaby również uruchomić studia medyczne i nauk o zdrowiu, bo – jak zauważył rektor – jest społeczne oczekiwanie na takie studia.

W tym roku akademickim w Uniwersytecie Ignatianum uczy się 3 tys. osób, przy czym 1,3 tys. to studenci pierwszego roku studiów I i II stopnia.

"To dobry wynik. Przyjęliśmy o ok. 300 studentów więcej niż w zeszłym roku".

Nowym, uruchomionym w tym roku kierunkiem jest pięcioletnia logopedia oraz dwuletnie studia II stopnia z zarzadzania strategicznego.

"Pierwszy cel, uzyskanie statusu uniwersytetu, już osiągnęliśmy. Przed nami realizacja drugiego celi – uczynienie z uniwersytetu wiodącego, jezuickiego ośrodka naukowo-dydaktycznego w Europie Środkowo-Wschodniej" – powiedział Tomasz Homa.

Największą popularnością w tegorocznej rekrutacji cieszyły się psychologia (na jedno miejsce 9-10 osób) oraz filologia angielska (na jedno miejsce 4 kandydatów).(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera