Gdańscy onkolodzy z międzynarodową nagrodą

Fot.. Adobe Stock
Fot.. Adobe Stock

Multidyscyplinarna grupa specjalistów ze szpitala klinicznego GUMed, jako najlepszy zespół z Europy otrzymał nagrodę przyznaną przez Międzynarodowe Towarzystwo do Badań nad Rakiem Płuca. Uczestnicy konkursu nominowani są przez pacjentów.

Prof. Witold Rzyman – kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Rafał Dziadziuszko – kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii, prof. Edyta Szurowska – kierownik II Zakładu Radiologii, prorektor ds. klinicznych, mgr Iwona Biadacz – koordynator Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej, dr inż. Joanna Bidzińska oraz dr Katarzyna Dziadziuszko z II Zakładu Radiologii, w Singapurze odebrali nagrodę dla najlepszego zespołu zajmującego się diagnostyką i leczeniem raka płuc w Europie, przyznaną przez Międzynarodowe Towarzystwo do Badań nad Rakiem Płuca (IASLC).

To największa na świecie organizacja zajmująca się nowotworami płuc, skupiając ponad 10 tys. członków różnych specjalności.

W tegorocznej konferencji wzięło udział ponad 5,5 tys. gości z 60 krajów.

Gdańscy specjaliści znaleźli się wśród czterech nagrodzonych zespołów, z różnych części świata.

W regionie Azji najlepsza okazała się grupa z koreańskiego Yonsei University, w Ameryce Łacińskiej – z prywatnej sieci szpitali AUNA, z Ameryki Północnej – z Massachusetts General Hospital w Bostonie i New York Oncology Hematology w Albany.

Do Nagrody specjalistów zgłaszali leczeni przez nich pacjenci.

Jurorzy brali pod uwagę takie kryteria, jak zaufanie chorego, okazywana mu empatia, edukowanie, dostęp do odpowiednich metod diagnostyki i leczenia, współpraca w ramach prowadzonej terapii i stan pacjenta.

Więcej informacji tu  i tutaj.

Nauka w Polsce

mat/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak (2P), nagrodzony, redaktor TVP Info Marcin Kowalski (P) oraz prowadzący rzecznik SGH Mariusz Sielski (L) i Karolina Cygonek (2L) podczas ceremonii wręczenia nagród dziennikarskich SGH za 2024 r (sko) PAP/Albert Zawada

    SGH przyznała nagrody dla wybitnych dziennikarzy gospodarczych

  • Warszawa, 09.05.2022. Widok na Centrum Nauki Kopernik od strony Wisły. PAP/Rafał Guz

    Nagroda Przewroty czeka na kreatywnych nauczycieli i edukatorów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera