Nauka dla Społeczeństwa

08.12.2023
PL EN
20.09.2023 aktualizacja 21.09.2023

Gdańscy onkolodzy z międzynarodową nagrodą

Fot.. Adobe Stock Fot.. Adobe Stock

Multidyscyplinarna grupa specjalistów ze szpitala klinicznego GUMed, jako najlepszy zespół z Europy otrzymał nagrodę przyznaną przez Międzynarodowe Towarzystwo do Badań nad Rakiem Płuca. Uczestnicy konkursu nominowani są przez pacjentów.

Prof. Witold Rzyman – kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Rafał Dziadziuszko – kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii, prof. Edyta Szurowska – kierownik II Zakładu Radiologii, prorektor ds. klinicznych, mgr Iwona Biadacz – koordynator Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej, dr inż. Joanna Bidzińska oraz dr Katarzyna Dziadziuszko z II Zakładu Radiologii, w Singapurze odebrali nagrodę dla najlepszego zespołu zajmującego się diagnostyką i leczeniem raka płuc w Europie, przyznaną przez Międzynarodowe Towarzystwo do Badań nad Rakiem Płuca (IASLC).

To największa na świecie organizacja zajmująca się nowotworami płuc, skupiając ponad 10 tys. członków różnych specjalności.

W tegorocznej konferencji wzięło udział ponad 5,5 tys. gości z 60 krajów.

Gdańscy specjaliści znaleźli się wśród czterech nagrodzonych zespołów, z różnych części świata.

W regionie Azji najlepsza okazała się grupa z koreańskiego Yonsei University, w Ameryce Łacińskiej – z prywatnej sieci szpitali AUNA, z Ameryki Północnej – z Massachusetts General Hospital w Bostonie i New York Oncology Hematology w Albany.

Do Nagrody specjalistów zgłaszali leczeni przez nich pacjenci.

Jurorzy brali pod uwagę takie kryteria, jak zaufanie chorego, okazywana mu empatia, edukowanie, dostęp do odpowiednich metod diagnostyki i leczenia, współpraca w ramach prowadzonej terapii i stan pacjenta.

Więcej informacji tu  i tutaj.

Nauka w Polsce

mat/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023