Niemcy/ Ukradziono 400 kg jabłek, służących Uniwersytetowi Humboldta do celów badawczych

Adobe Stock, Uniwersytet Humboldta
Adobe Stock, Uniwersytet Humboldta

Niezidentyfikowani sprawcy niemal całkowicie ogołocili z owoców jabłonie, które były objęte projektem badawczym; doszło do tego w Binzen k. Loerrach (Badenia-Wirtembergia) – poinformowała w czwartek dpa. Zdarzenie miało miejsce w połowie sierpnia.

W sumie ukradziono 400 kg jabłek specjalnych odmian – podała policja. Owoce były zabezpieczone specjalnym ogrodzeniem, chroniącym przed dzikimi zwierzętami.

Projekt naukowy prowadzony był na terenie „trójkąta”, leżącego na pograniczu Niemiec, Szwajcarii i Francji. W ramach trwającego od kilku lat na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie projektu badawczego „Oepfelgaertli” badano między innymi, w jaki sposób jabłka 200 różnych odmian zachowują się w obliczu zmian klimatycznych. (PAP)

mszu/ mal/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Jedna z dwóch firm zbuduje towarowy pojazd kosmiczny dla ESA

  • Fot. Adobe Stock

    Herbata matcha może chronić przed paradontozą

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera