Śląskie/ Trwa nabór do konkursu Three Minute Thesis®

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Trzy minuty – tylko tyle na przedstawienie swoich badań mają uczestnicy konkursu Three Minute Thesis®. Do szóstej edycji tego przedsięwzięcia organizowanego na Politechnice Śląskiej zgłaszać mogą się doktoranci uczelni i oddziałów PAN znajdujących się w woj. śląskim.

Nabór trwa do 27 października. Eliminacje odbędą się 4 listopada, a finał – do którego zakwalifikuje się 10 uczestników wybranych przez jurorów – jest zaplanowany na 17 listopada.

Jak przypomina Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, które organizuje wydarzenie, ideą 3MT® jest przedstawienie tematów prac doktorskich oraz związanych z nim działań w taki sposób, by były one zrozumiałe, przystępne oraz ciekawe dla odbiorców niezwiązanych z akademią. Na swoje wystąpienie uczestnicy mają 3 minuty i mogą wykorzystać 1 slajd.

 Finał konkurs 3mt three minute thesis. 18.11 2022 Fot. materiały prasowe
 Finał konkurs 3mt three minute thesis. 18.11 2022 Fot. materiały prasowe

Wydarzenie jest dla młodych naukowców świetną okazją do sprawdzenia kompetencji z zakresu komunikacji naukowej oraz popularyzacji nauki oraz rozwinięcia umiejętności związanych z autoprezentacją i upowszechnianiem wyników badań wśród szerokiego grona odbiorców – czytamy w zapowiedzi.

W śląskiej edycji konkursu Three Minute Thesis® mogą wziąć udział doktoranci uczelni oraz oddziałów PAN znajdujących się w województwie śląskim – reprezentujący wszystkie dyscypliny naukowe. Pierwszy etap to prezentacja tylko przed jury, drugi – również przed publicznością.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Konkurs 3MT® został zainicjowany w Uniwersytecie Queensland w Australii w 2008 roku. Śląska edycja odbywa się od 2017 roku i jest organizowana przez Centrum Popularyzacji Nauki oraz Uczelnianą Radę Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej.

Szczegóły na stronie konkursu. 

Nauka w Polsce

akp/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe NAWA

    40 farmaceutów i lekarzy otrzyma finansowanie w ramach programu Walczak NAWA

  • Gala Nagrody Przewroty. Źródło: CNK

    Centrum Nauki Kopernik przyznało Nagrodę Przewroty za działania zmieniające edukację

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera