Do 18 września można się zgłaszać do udziału w trzeciej edycji konkursu "Klimatyczny Człowiek Roku" w kategorii Młody Naukowiec. W konkursie, organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, nagradzani są autorzy publikacji naukowych lub badań w obszarze ochrony klimatu, ograniczania skutków zmian klimatu lub mitygacji i adaptacji do zmian klimatu.
Jak poinformował przedstawiciel resortu klimatu, w konkursie mogą wziąć udział pełnoletnie osoby zamieszkujące terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które nie ukończyły 35 roku życia. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie osób za ich publikacje naukowe lub zakończone badania naukowe w obszarze ochrony klimatu, ograniczania skutków zmian klimatu lub mitygacji i adaptacji do zmian klimatu.
Wnioski konkursowe można składać do 18 września za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: klimatyczny.czlowiek.roku@klimat.gov.pl bądź za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub osobiście na adres Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
W I. etapie konkursu zgłoszenia zostaną zweryfikowane pod kątem wymogów formalnych. W II. etapie wnioski zostaną przekazane Kapitule Konkursu, która dokona oceny merytorycznej wniosków.
Ocenie będą podlegały publikacje naukowe oraz zrealizowane badania naukowe, m.in. różnorodność metod i narzędzi stosowanych przy realizacji badań, zastosowanie praktyczne wyników badań naukowych, a także ich wartość społeczna i naukowa.
Wyniki konkursu będą ogłoszone w październiku. Laureaci otrzymają statuetki Ministra Klimatu i Środowiska oraz nagrody finansowe. Zwycięzca otrzyma tytuł „Klimatycznego Człowieka Roku” i nagrodę w wysokości 30 tys. zł. W przypadku przyznania wyróżnień nagroda wyniesie 10 tysięcy złotych dla każdego z wyróżnionych.
Więcej - na TEJ stronie.
Nauka w Polsce
lt/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.