Antoni Rytel został pełnomocnikiem MEiN do spraw transformacji cyfrowej

02.03.2023. Na zdjęciu Antoni Rytel. PAP/Radek Pietruszka
02.03.2023. Na zdjęciu Antoni Rytel. PAP/Radek Pietruszka

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał wicedyrektora programu GovTech Polska w KPRM Antoniego Rytla na funkcję Pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki do spraw transformacji cyfrowej - poinformowało w środę MEiN.

Pełnomocnik ministra edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej zajmuje się m.in. wspieraniem stosowania nowych technologii, innowacji i narzędzi cyfrowych w placówkach systemów oświaty oraz szkolnictwa wyższego i nauki.

Pełnomocnik MEiN może inicjować, koordynować i monitorować tworzenie cyfrowych narzędzi, wspierających proces cyfryzacji systemów oświaty oraz szkolnictwa wyższego i nauki.

Do jego zadań należy też wdrożenie nowych narzędzi dydaktycznych i programów wspierających kształcenie w obszarze kompetencji przyszłości. Bierze on udział w opracowywaniu i opiniowaniu założeń programowych, dokumentów strategicznych, projektów aktów prawnych z zakresu nowych technologii, innowacji i narzędzi cyfrowych.

Antoni Rytel to ekonomista i informatyk specjalizujący się w finansowych zastosowaniach sztucznej inteligencji oraz cyberbezpieczeństwie. Doświadczenie zdobywał podczas staży w polskich i zagranicznych instytucjach finansowych oraz w Kongresie Stanów Zjednoczonych jako laureat programu TFLF.

Innowacjami w sektorze publicznym zajmuje się od 2017 roku, kiedy jako laureat konkursu "Podatkowi Liderzy" został jednym z koordynatorów projektu MinFinTech w Ministerstwie Finansów. Pełni społecznie funkcję wicedyrektora Programu GovTech Polska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (PAP)

Nauka w Polsce, Agata Zbieg

agz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Loreal-Unesco/ Fot. Marcin Oliva Soto

    Sześć wybitnych polskich badaczek z nagrodą L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

  • 06.04.2024. Na zdjęciu Marek Safjan. PAP/Marcin Obara

    Prof. Marek Safjan doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera