Uczelnie i instytucje

Lublin/ Psychologia i kryminologia najbardziej obleganymi kierunkami na UMCS

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Psychologia i kryminologia są najbardziej obleganymi kierunkami studiów w tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – wynika z informacji uczelni. Wśród 16 tys. kandydatów jest ponad 1,4 tys. obcokrajowców, w tym obywatele Ukrainy i krajów afrykańskich.

O wstępnych wynikach rekrutacji na UMCS poinformowała rzeczniczka uczelni Aneta Adamska. Przekazała, że ponad 16 tys. osób zarejestrowało się w pierwszej turze naboru na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie.

„Mamy nadzieję, że przełożą się one na liczbę osób, które w najbliższych dniach dokonają finalizacji procesu rekrutacji i tym samym złożą dokumenty na studia w UMCS” – wyjaśniła.

Dodała, że wśród kandydatów jest ponad 1,4 tys. obcokrajowców. Są to osoby pochodzące przede wszystkim z Ukrainy, ale również z krajów afrykańskich.

Jak wynika z danych przekazanych przez UMCS, najpopularniejszym kierunkiem – pod względem liczby osób przypadających na jedno miejsce – była psychologia (11,8 osób na miejsce) i kryminologia (10,4 osób na miejsce). Na kolejnych miejscach uplasował się kierunek public relations i zarządzanie informacją (8,75 osób na miejsce), poniżej 7 chętnych na miejsce zanotowano na lingwistyce stosowanej, anglistyce, zarządzaniu oraz dziennikarstwie i komunikacji społecznej.

„Największe zainteresowaniem kandydatów, pod względem liczby rejestracji wzbudziły zaś psychologia – 1486 kandydatów, prawo – 1009, anglistyka – 754, zarządzanie – 742, kryminologia – 711” – wymieniła Aneta Adamska.

Podczas tegorocznej rekrutacji uczelnia przygotowała ok. 5 tys. miejsc na blisko 90 kierunkach studiów prowadzonych na 12 wydziałach uczelni.

Jak podała rzeczniczka, wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w piątek 14 lipca. Od 17 do 21 lipca przyjęci na studia będą mieli czas na dostarczenie dokumentów. Kolejne listy zostaną ogłoszone 25 lipca.(PAP)

Nauka w Polsce, Gabriela Bogaczyk

gab/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera