Nauka dla Społeczeństwa

03.03.2024
PL EN
27.06.2023 aktualizacja 27.06.2023

Na Politechnice Wrocławskiej trwa rekrutacja na kierunek lekarski

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Do 10 lipca potrwa na Politechnice Wrocławskiej rekrutacja na nowootwarty kierunek lekarski; zostanie nań przyjętych 60 osób. W czwartek zaplanowano "dzień otwarty" nowego kierunku.

Władze wrocławskiej uczelni poinformował w połowie czerwca, że minister edukacji i nauki wydał zgodę na utworzenie na Politechnice Wrocławskiej kierunku lekarskiego.

Siedziba Wydziału Medycznego PWr znajduje się w budynku C-7 oraz w C-20, który stanowi część historycznego kompleksu dawnego szpitala przy ul. Hoene-Wrońskiego. Na pracowników i studentów czeka tam ponad 40 pomieszczeń, w tym specjalistyczne laboratoria i pracownie.

Jak przekazał we wtorek PAP Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, rekrutacja na nowy kierunek zakończy się 10 lipca, a w czwartek, 29 czerwca, zaplanowano "dzień otwarty" kierunku lekarskiego.

Zainteresowani studiowaniem medycyny na Politechnice Wrocławskiej będą mogli m.in. spotkać się z prof. Haliną Podbielską z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. "Opowie ona o nowych trendach w kształceniu lekarzy, które mają być realizowane na nowo utworzonym kierunku. Następnie kardiolog prof. Tomasz Roleder z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przybliży praktyczną stronę współpracy inżynierów i lekarzy" – przekazał Ciepielski.

W czwartek będzie można też odwiedzić kilka politechnicznych laboratoriów badawczych. "Jednym z nich jest Laboratorium Biopomiarów w Nanoskali, w którym prowadzone są obecnie m.in. badania mikroskopowe tkanek i biomateriałów, badania komórek nowotworowych oraz zmian DNA pod wpływem czynników fizycznych i farmakochemicznych" – wskazał Ciepielski.

Przyszli studencie będą też mogli zapoznać się z działaniem instruktażowego laparoskopu, a także wziąć udział w zawodach na prowadzenie resuscytacji na manekinach, czy obejrzeć struktury anatomiczne człowieka używając do tego okularów rozszerzonej rzeczywistości (VR).

Nauka w Polsce,  Piotr Doczekalski

pdo/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024