Uczelnie i instytucje

Częstochowscy studenci pochwalą się łazikiem marsjańskim

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

28 czerwca o 12 studenci Politechniki Częstochowskiej pokażą skonstruowanego przez siebie łazika marsjańskiego. Robot zajął 11. lokatę na tegorocznej edycji prestiżowego konkursu University Rover Challenge w stanie Utah w USA.

Ekipę młodych naukowców, która z USA wróciła z ogromnym sukcesem, będzie można spotkać osobiście w środę na politechnice.

"Spotkanie z ekipą PCz Rover Team odbędzie się w środę 28 czerwca o godz. 12 na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej przy al. Armii Krajowej 21, w hallu głównym budynku z kolumnami, zwanego "belwederem". Będzie można porozmawiać z konstruktorami, obejrzeć łazik, a jeśli pogoda dopisze, zobaczyć go w akcji na wydziałowym parkingu" - zachęca dr inż. Katarzyna Brendzel, rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej.

Zespół Politechniki Częstochowskiej zajął w konkursie 11. miejsce na 104 startujące drużyny, przy czym spośród europejskich ekip jedynie zespół krakowskiej AGH uplasował się wyżej - o trzy "oczka". Częstochowscy studenci biorą udział w konkursie od 2014 roku i zawsze kończą w czołówce, a w 2018 roku wygrali konkurs. W tym roku obronili lokatę uzyskaną rok wcześniej.(PAP)

Autor: Maciej Świerzy

macs/ ok/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera