Uczelnie i instytucje

Lublin/ KUL otworzył w Londynie biuro studium dla Polonii i Polaków

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Biuro Studium KUL dla Polonii i Polaków w Londynie zostało uroczyście otwarte w niedzielę i będzie miało swoją siedzibę przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Devonia Road – poinformował w poniedziałek Katolicki Uniwersytet Lubelski.

KUL zakomunikował, że zadaniami londyńskiego biura studium będzie organizacja zajęć stacjonarnych, szkoleń i studiów podyplomowych, konferencji, sympozjów, debat tematycznych, zajęć z języka polskiego i kursów podnoszących kwalifikacje, dla m.in. nauczycieli szkół polskich.

Koordynator studium dr Wojciech Wciseł, cytowany w komunikacie, wskazał, że zajęcia i warsztaty realizowane w ramach studium często mają charakter integrujący środowisko polonijne. "Studium to coś więcej niż tylko nauka, to dla wielu sposób na zacieśnianie więzi z Polską i Polakami bez względu na miejsce zamieszkania" – dodał.

Trwa rekrutacja do trzeciej edycji kursów. Ich rozpoczęcie zaplanowane jest jesienią br.

Otwarcie londyńskiego Biura Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą – poinformowała uczelnia – wiązało się z podpisaniem porozumienia z Polską Misją Katolicką. Umowa zakłada współpracę "w zakresie organizacji w Londynie lub w innych miastach Wielkiej Brytanii i Walii konferencji, sympozjów i innych wydarzeń o charakterze edukacyjno-społecznym".

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zainaugurowało działalność jesienią ub.r. W dwóch edycjach wzięło udział ponad 550 uczestników z 16 krajów, m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i z Kanady.

Kursy prowadzone przez profesorów, wykładowców i ekspertów KUL w ramach studium są bezpłatne. Absolwenci otrzymają dyplomy KUL i certyfikaty ukończenia studium w języku polskim, angielskim i w języku krajów zamieszkania uczestników. Dla chętnych będzie możliwa kontynuacja nauki.

W styczniu br. KUL otworzył biuro studium w Paryżu.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera