Nauka dla Społeczeństwa

18.04.2024
PL EN
05.06.2023 aktualizacja 05.06.2023

Kraków/ Bonusy dla najlepszych kandydatów na studia w AGH

10.03.2021. Budynek Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski 10.03.2021. Budynek Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

Bezpłatne miejsca w akademikach są wśród bonusów, jakimi Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie kusi tegorocznych kandydatów. W poniedziałek startuje rekrutacja na tę uczelnię – to później niż na większości uczelni, które rozpoczęły rekrutację czwartek 1 czerwca.

"Najlepsi kandydaci mogą liczyć na dodatkowy pakiet korzyści" – poinformowała rzeczniczka prasowa Anna Żmuda-Muszyńska. Na maturzystów z najlepszymi wynikami oraz laureatów olimpiad czekają m.in. bezpłatne miejsca w akademiku przez pierwszy rok studiów, dodatkowe nieodpłatne formy kształcenia – kursy, szkolenia, tutoring.

Kandydaci na AGH mają do wyboru 68 kierunków na 16 wydziałach. Nowościami są kierunki studiów I stopnia: ekoprojektowanie i cyfryzacja technologii materiałowych; mechanical engineering; computer physics.

Ekoprojektowanie i cyfryzacja technologii materiałowych ma przygotować do pracy w branży nowoczesnego przetwórstwa metali nieżelaznych. W trakcie kształcenia nacisk ma być położony na kompetencje związane z ekoprojektowaniem (ecodesign) produktów i przyjaźniejszych, czystszych dla środowiska technologii materiałowych.

Na kierunku mechanical engineering studenci poszerzą wiedzę z grafiki inżynierskiej, mechaniki, wytrzymałości elementów maszyn, budowy maszyn, termodynamiki. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako inżynierowie w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego.

Computer physics ma nauczyć studentów metod matematycznych stosowanych w inżynierii, zwłaszcza w obliczeniach naukowych i przetwarzaniu danych, a także techniki programowania i narzędzi informatycznych wykorzystywanych w fizyce komputerowej.

Łącznie na rok akademicki 2023/2024 AGH przygotowała 4825 miejsc na studiach I stopnia. Kandydaci będą mogli rejestrować się w serwisie e-rekrutacja do 12 września.(PAP)

Nauka w Polsce, Beata Kołodziej

bko/ ann/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024