Uczelnie i instytucje

Śląskie/ Rozpoczęła się rekrutacja na Uniwersytet Śląski

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W czwartek ruszyła rekrutacja na rok akademicki 2023/2024 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na przyszłych studentów czeka prawie 7 448 miejsc na studiach I i II stopnia, jednolitych magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych.

Uniwersytet Śląski zaoferował studentom aż 84 kierunki studiów, w tym 5 w języku angielskim, prowadzonych na 8 wydziałach, zlokalizowanych w Katowicach, Cieszynie, Chorzowie i Sosnowcu.

W harmonogramie rekrutacji uczelnia przewidziała nabór podstawowy, a także nabory uzupełniające, które będą uruchamiane, jeśli w naborze poprzednim nie zostanie wypełniony limit miejsc.

Ostatni dzień rejestracji do naboru podstawowego na studia I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich to 10 lipca. Natomiast rekrutacja na studia II stopnia zakończy się 25 lipca. Kandydaci na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie poznają wyniki rekrutacji 17 lipca, a kandydaci na studia II stopnia - 1 sierpnia.

Uniwersytet Śląski przedstawił także nowe kierunki studiów w nadchodzącym roku akademickim. Wśród nich znajduje się: lingwistyka stosowana (studia stacjonarne I stopnia), filologia francuska, hiszpańska, włoska (studia stacjonarne I stopnia), a także zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia)

Dodatkowo Uniwersytet Śląski rozszerzył swoją ofertę, dodając nowe formy i poziomy kształcenia na kierunkach: filologia germańska (studia niestacjonarne II stopnia) i aquamatyka - interdyscyplinarne gospodarowanie środowiskami wodnymi (studia inżynierskie, stacjonarne I stopnia).

Uniwersytet Śląski zapewnia, że studenci zdobędą na uczelni nie tylko "gruntowne wykształcenie kierunkowe, ale dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie kształcenia uniwersyteckiego, przygotują się na wciąż zmieniający się świat".(PAP)

Nauka w Polsce, Julia Szymańska

jms/ ann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Standerski: rząd podjął decyzję o przeznaczeniu 69,6 mln zł na budowę Fabryki AI

  • 22.03.2024. Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Marek Gzik. PAP/Leszek Szymański

    Gzik: atrakcyjne dla nauki będą zdrowie, odnawialne źródła energii i obronność

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera