Nauka dla Społeczeństwa

28.02.2024
PL EN
26.04.2023 aktualizacja 26.04.2023

Studenci i doktoranci z UW najlepsi w Econometric Game 2023

Fot.: WNE UW Fot.: WNE UW

Reprezentacja Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, złożona ze studentów i doktorantów, zdobyła pierwsze miejsce w miedzynarodowym konkursie ekonometrycznym Econometric Game 2023, który odbył się na Uniwersytecie Amsterdamskim - poinformowała w środę uczelnia.

Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu uczenia maszynowego, ekonometrii i analizy danych - podaje Uniwersytet Warszawski na stronie internetowej. W rywalizacji uczestniczyło 26 zespołów z całego świata.

W skład zwycięskiej drużyny z WNE weszli: doktoranci Mateusz Buczyński i Michał Woźniak oraz studenci studiów magisterskich Mateusz Kijewski i Michał Kunstler. Ich opiekunem był dr Marcin Chlebus.

Tegoroczne zadanie konkursowe dotyczyło przewidywania niedożywienia w Afryce - czytamy w komunikacie. "Podczas jego rozwiązywania, zespół z WNE wytrenował zestaw algorytmów uczenia maszynowego. Najlepiej poradziły sobie algorytmy #LightGBM, #CatBoost oraz #NBEATS. W oparciu o narzędzie eXplainable AI (#XAI) drużyna sformułowała również rekomendacje dla decydentów w zakresie polityk publicznych" - opisuje UW.

Drużyny z Wydziału Nauk Ekonomicznych odnoszą sukcesy również w innych międzynarodowych konkursach. W lutym zajęli drugie miejsce w prestiżowym konkursie Rotman International Trading Competition (RITC). Wielokrotnie byli również w czołówce europejskich rozgrywek tego konkursu - podkreśla uczelnia.(PAP)

Nauka w Polsce

bar/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024