Nauka dla Społeczeństwa

23.09.2023
PL EN
24.03.2023 aktualizacja 24.03.2023

Dziennikarka Działu Nauki PAP nagrodzona przez Koalicję dla wcześniaka

Fot. archiwum prywatne. Fot. archiwum prywatne.

Dziennikarka Działu Nauki Polskiej Agencji Prasowej Joanna Morga znalazła się w gronie osób, które otrzymały zaszczytny tytuł Anioła Wcześniaków. Lista osób wyróżnionych została ogłoszona w czwartek w Warszawie.

"Anioły są wśród nas. Anioły, które nas wspierają, które nam pomagają, anioły, które zrobiły wiele dobrego dla wcześniaków. Wszystkim im bardzo dziękujemy za obecność, wsparcie, dobre słowo. Dziękujemy, że jesteście z nami, bo dzięki Wam i dla Was działamy i będziemy działać" - powiedziała prezes fundacji "Koalicja dla wcześniaka" prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka.

Podczas swojego 10. Jubileuszu Koalicja dla wcześniaka wyróżniła 70 osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy opieki nad wcześniakami i szerzenia wiedzy na temat najmniejszych z najmłodszych. Otrzymały one tytuły Anioła Wcześniaków, Anioła Małych Dzieci oraz Anioła Pomocy Ukrainie. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele urzędów państwowych, eksperci medyczni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, artyści, dziennikarze i ludzie dobrej woli i wielkiego serca.

W gronie nagrodzonych urzędników państwowych znaleźli się Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, minister zdrowia Adam Niedzielski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski oraz Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Koalicja wyróżniła również ekspertów, artystów, organizacje, firmy i wyjątkowe osoby; wśród utytułowanych znalazły się również firmy i osoby zasługujące na uznanie ze względu na pomoc niesioną Ukrainie.

Red. Joanna Morga otrzymała wyróżnienie w grupie dziennikarzy.

Dziennikarka jest biolożką z wykształcenia, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Artykuły w Dziale Nauki pisze od roku 2000. Jej specjalnością jest zdrowie i wszelkie, nawet zawiłe tematy medyczne. Gratulujemy!

Koalicja dla wcześniaka od 2012 roku działa na rzecz najmniejszych z najmłodszych, czyli wcześniaków i ich rodziców. "Edukujemy, udzielamy wsparcia rodzicom, szkolimy zespoły neonatologiczne w obszarze komunikacji, inicjujemy działania i prowadzimy dialog z decydentami, by poprawić jakość opieki nad dziećmi przedwcześnie urodzonymi w Polsce" - czytamy na stronie internetowej fundacji.

Od 2020 roku Koalicja jest członkiem Europejskiej Fundacji na Rzecz Opieki nad Wcześniakami (The European Foundation for the Care of Newborn Infants - EFCNI), członkiem Rady Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta oraz członkiem Ogólnopolskiego Porozumienia "Razem dla Wcześniaków".

Nauka w Polsce

bar/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023