Dziennikarka Działu Nauki PAP nagrodzona przez Koalicję dla wcześniaka

Fot. archiwum prywatne.
Fot. archiwum prywatne.

Dziennikarka Działu Nauki Polskiej Agencji Prasowej Joanna Morga znalazła się w gronie osób, które otrzymały zaszczytny tytuł Anioła Wcześniaków. Lista osób wyróżnionych została ogłoszona w czwartek w Warszawie.

"Anioły są wśród nas. Anioły, które nas wspierają, które nam pomagają, anioły, które zrobiły wiele dobrego dla wcześniaków. Wszystkim im bardzo dziękujemy za obecność, wsparcie, dobre słowo. Dziękujemy, że jesteście z nami, bo dzięki Wam i dla Was działamy i będziemy działać" - powiedziała prezes fundacji "Koalicja dla wcześniaka" prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka.

Podczas swojego 10. Jubileuszu Koalicja dla wcześniaka wyróżniła 70 osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy opieki nad wcześniakami i szerzenia wiedzy na temat najmniejszych z najmłodszych. Otrzymały one tytuły Anioła Wcześniaków, Anioła Małych Dzieci oraz Anioła Pomocy Ukrainie. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele urzędów państwowych, eksperci medyczni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, artyści, dziennikarze i ludzie dobrej woli i wielkiego serca.

W gronie nagrodzonych urzędników państwowych znaleźli się Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, minister zdrowia Adam Niedzielski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski oraz Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Koalicja wyróżniła również ekspertów, artystów, organizacje, firmy i wyjątkowe osoby; wśród utytułowanych znalazły się również firmy i osoby zasługujące na uznanie ze względu na pomoc niesioną Ukrainie.

Red. Joanna Morga otrzymała wyróżnienie w grupie dziennikarzy.

Dziennikarka jest biolożką z wykształcenia, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Artykuły w Dziale Nauki pisze od roku 2000. Jej specjalnością jest zdrowie i wszelkie, nawet zawiłe tematy medyczne. Gratulujemy!

Koalicja dla wcześniaka od 2012 roku działa na rzecz najmniejszych z najmłodszych, czyli wcześniaków i ich rodziców. "Edukujemy, udzielamy wsparcia rodzicom, szkolimy zespoły neonatologiczne w obszarze komunikacji, inicjujemy działania i prowadzimy dialog z decydentami, by poprawić jakość opieki nad dziećmi przedwcześnie urodzonymi w Polsce" - czytamy na stronie internetowej fundacji.

Od 2020 roku Koalicja jest członkiem Europejskiej Fundacji na Rzecz Opieki nad Wcześniakami (The European Foundation for the Care of Newborn Infants - EFCNI), członkiem Rady Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta oraz członkiem Ogólnopolskiego Porozumienia "Razem dla Wcześniaków".

Nauka w Polsce

bar/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Młodzi polscy fizycy z medalem na międzynarodowym turnieju

  • Fot. Adobe Stock

    Dwóch polskich matematyków z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera