Krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie

Szczecin, 14.03.2023. Kwitnące krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie, 14 bm. (mb/amb) PAP/Marcin Bielecki
Szczecin, 14.03.2023. Kwitnące krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie, 14 bm. (mb/amb) PAP/Marcin Bielecki

Na Jasnych Błoniach w Szczecinie już można podziwiać fioletowe dywany kwitnących krokusów. Na taki widok warto było czekać cały rok.

Pierwsze kwiaty krokusów zakwitły w Szczecinie pod koniec lutego. Teraz na Jasnych Błoniach, w pobliżu Szpinakowego Pałacu, w którym mieści się Urząd Miasta, podziwiać już można fioletowe połacie kwiatów.

Krokus (inaczej: szafran) to rodzaj roślin z rodziny kosaćcowatych. Należy do niego ok. 250 gatunków. Jest jednym z symboli wiosny.

Najbardziej znane i najchętniej odwiedzane w Polsce łąki z krokusami znajdują się w Tatrach, w Dolinie Chochołowskiej. Krokusy można spotkać także w wielu innych miejscach w górach i nie tylko.

Jak co roku miłośnicy krokusów są proszeni, by w trakcie fotografowania nie deptać kwiatów. Za niszczenie zieleni straż miejska może wystawić mandat. (PAP)

bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe Uniwersytet Przyrodniczym w Poznaniu

    Badaczka: może to owady uratują nas przed zwałami plastiku

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy z PAN o Tarczy Wschód: przyroda może być naturalnym sojusznikiem

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera